Steam kış indirimlerinde hangi oyunları almak daha mantıklı?

Genel olarak hikayeli aksiyon oyunları hocam. Kütüphanemde bayağı oyun var, çoğu oyunu oynadım fakat en sevdiğim oyunları söyleyecek olursam eğer Witcher 3, God of War, RDR 2, Sekiro ( fakat diğer souls oyunları beni çok sarmamıştı.)

Dying Light 2 neden kötüydü hocam? Bir kesim çok kötü derken bir kesim çok beğeniyor o yüzden kararsız kaldım.
Souls oyunları sarmadıysa ve hikayeli oyun seviyorsanız Dying Light 2 + RE 8 daha mantıklı duruyor. Elden Ring hikaye anlatımı konusunda iyi değil çoğu souls oyunu gibi zaten insanlar bu tarz oyunları hikayesi için almıyor.

Dying Light'ın ilk oyununu sevdiyseniz 2. oyunu da seversiniz büyük ihtimal. Bence güzel bir oyun parkur mekaniği gayet zevkli hikaye de idare eder.

Ekstra olarak Nier Replicant hikaye aksiyon olarak iyidir fiyat 184.50 TL.

Souls oyunları sarmadıysa ve hikayeli oyun seviyorsanız Dying Light 2 + re 8 daha mantıklı duruyor. Elden Ring hikaye anlatımı konusunda iyi değil çoğu souls oyunu gibi zaten insanlar bu tarz oyunları hikayesi için almıyor.

Dying Light'ın ilk oyununu sevdiyseniz 2. oyunu da seversiniz büyük ihtimal. Bence güzel bir oyun parkur mekaniği gayet zevkli hikaye de idare eder.

Ekstra olarak NieR Replicant hikaye aksiyon olarak iyidir fiyat 184.50 TL.

Dying Light ilk oyunu oynamadım hocam, onu daha önce aldım bunu da alır ardı ardına oynarım diye düşündüm. Peki sizce bunun yerine Spider-Man Remastered + başka bir oyun almak mantıklı mı? Ve NieR Replicant değil de NieR:Automata™'yı duymuştum güzel diye, sizce hangisi daha iyi, hangisi alınmalı?

Detroit.
Cyberpunk.
Titanfall 2
Hunt Showdown.
Ready or Not.
Dishonored 2
Metro 2033 Redux.
Metro: Last Light Redux.
Metro Exodus.
Bunları öneririm hocam.

Ready or Not ve Hunt Showdown hariç hepsi var hocam, çoğunu oynadım. Bu ikisi nasıl oyunlar, almaya değer mi?

Dying Light ilk oyunu oynamadım hocam, onu daha önce aldım bunu da alır ardı ardına oynarım diye düşündüm. Peki sizce bunun yerine Spider-Man Remastered + başka bir oyun almak mantıklı mı? Ve NieR Replicant değil de NieR: Automata™'yı duymuştum güzel diye, sizce hangisi daha iyi, hangisi alınmalı?

Ready or Not ve Hunt Showdown hariç hepsi var hocam, çoğunu oynadım. Bu ikisi nasıl oyunlar, almaya değer mi?

Eğer oynayacak arkadaşınız varsa Ready or Not oyununda 100 saati devirirsiniz. Kovboy oyunlarına ilginiz var ise de Hunt Showdown alabilirsiniz.

Dying Light ilk oyunu oynamadım hocam, onu daha önce aldım bunu da alır ardı ardına oynarım diye düşündüm. Peki sizce bunun yerine Spider-Man Remastered + başka bir oyun almak mantıklı mı? Ve NieR Replicant değil de NieR:Automata™'yı duymuştum güzel diye, sizce hangisi daha iyi, hangisi alınmalı?

O zaman ilk olarak Dying Light ilk oyununu oynayın hoşunuza giderse diğer indirimlerde 2. oyunu alırsınız.

Spider Man de güzel oyun zaten, ben voidu dan kuponla almıştım 220 TL'ye. Oyun zevkinize göre size kalmış mesela ben korku aksiyon oyunlarını çok severim o yüzden RE Village'i kesin alırdım yanına başka oyunlar eklerdim.

Nier Automata bence daha iyi ama bayadır nedense indirime girmiyor indirimsiz fiyatıyla da almak pek mantıklı değil indirimde 66 TL oluyordu. Ben Game Pass'ten bitirmiştim oyunu sonradan Steam'e de ekleyeyim dedim ama indirime girmedi Game Pass'ten de silindi zaten oyun.

Genel olarak hikayeli aksiyon oyunları hocam. Kütüphanemde bayağı oyun var, çoğu oyunu oynadım fakat en sevdiğim oyunları söyleyecek olursam eğer Witcher 3, God of War, RDR 2, Sekiro ( fakat diğer souls oyunları beni çok sarmamıştı.)

Dying Light 2 neden kötüydü hocam? Bir kesim çok kötü derken bir kesim çok beğeniyor o yüzden kararsız kaldım.

DL2 çok iyi oyun. DL1'de ki keskinlik gitmiş ama fizik olarak çok daha iyi. Dünyası çok daha iyi. Parkuru DL1'e göre süper. Eğer zombi teması seven biriysen, o evrende vakit geçirmek istiyorsan çok iyi oyun. Ama sadece hikaye odaklı görev yapayım da bitsin dersen işkence çekebilirsin.

Bende yeni aldım aslında yaklaşık 8 saat kadar oynadım. Yan görevlerine bayıldım. Spoiler vermemek için anlatmıyacağım ama çok tatlı, çok hüzünlü ve komik görevlerle karşılaştım. Bayağı keyif alıyorum. Ana Hikaye'den büyük beklentim yok şu an tahmin ettiğim gibi gidiyor.

Aksiyon kısmı için çok kafa patlatmışlar. Parkur içinde aynı şekilde.
Parkur için 10/10 puan verebilirim ama aksiyon 8/10. Vuruş hissiyatı falan mükemmel ötesi ama güç dengesizliği var. Tek bir kılıç savurmayla zombileri parçalarına ayırabiliyorum.

------
Elden Ring oynamadım ama fiyatının biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. Ben şu şartlarda almazdım. Ona vereceğiniz parayla, Epic Games'ten şunları alabilirsiniz.

- DL2,
- Cyberpunkk,
- Metro Exodus Gold
=> Burası 290TL yapıyor. Geriye 130TL kalıyor.
45TL ile Ubisoft'tan AC Valhalla alırsınız.
85TL'de Detroit Become Human + Witcher 3 veya RDR2 alabilirsiniz.

Not bütün hesabı Epic Games üzerinden yaptım. Şu anki %25 indirimi kullanmamak saçmalık olur.

Son düzenleme:
DL2 çok iyi oyun. DL1'de ki keskinlik gitmiş ama fizik olarak çok daha iyi. Dünyası çok daha iyi. Parkuru DL1'e göre süper. Eğer zombi teması seven biriysen, o evrende vakit geçirmek istiyorsan çok iyi oyun. Ama sadece hikaye odaklı görev yapayım da bitsin dersen işkence çekebilirsin.

Bende yeni aldım aslında yaklaşık 8 saat kadar oynadım. Yan görevlerine bayıldım. Spoiler vermemek için anlatmıyacağım ama çok tatlı, çok hüzünlü ve komik görevlerle karşılaştım. Bayağı keyif alıyorum. Ana Hikaye'den büyük beklentim yok şu an tahmin ettiğim gibi gidiyor.

Aksiyon kısmı için çok kafa patlatmışlar. Parkur içinde aynı şekilde.
Parkur için 10/10 puan verebilirim ama aksiyon 8/10. vuruş hissiyatı falan mükemmel ötesi ama güç dengesizliği var. Tek bir kılıç savurmayla zombileri parçalarına ayırabiliyorum.

------
Elden Ring oynamadım ama fiyatının biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. Ben şu şartlarda almazdım. Ona vereceğiniz parayla, Epic Games'ten şunları alabilirsiniz.

- DL2,
- Cyberpunkk,
- Metro Exodus Gold.
=> Burası 290TL yapıyor. Geriye 130TL kalıyor.
45TL ile Ubisoft'tan AC Valhalla alırsınız.
85TL'de Detroit Become Human + Witcher 3 veya RDR2 alabilirsiniz.

Not bütün hesabı Epic Games üzerinden yaptım. Şu anki %25 indirimi kullanmamak saçmalık olur.

Çok teşekkürler hocam, bayağı güzel ilgilenmişsiniz. Ben sadece 220 lirayı harici olarak çıkarabildiğim için onunla etail üzerinden Spider-Man Remastered aldım. Epic üzerinden çok mantıklı fakat benim şu an 256 liram kaldı ve o param maalesef Steam hesabımda, yani sadece Steam üzerinden alabilirim. Metro Exodus, Cyberpunk, detroid, RDR 2, Witcher, ve Valhalla var bende şu an hocam ve bu saydığınız oyunların tamamını çok severek oynadım. Anladığım kadarıyla benzer oyun tarzına sahibiz. O yüzden sizce Dying Light 2'ye 170 lira verilir mi? Oyunu beğendiniz mi? Elimdeki 250 lirayla başka tavsiye edebileceğiniz oyunlar var mı, şunu alma bunu al daha mantıklı diyebileceğiniz türden?

O zaman ilk olarak Dying Light ilk oyununu oynayın hoşunuza giderse diğer indirimlerde 2. oyunu alırsınız.

Spider-Man'de güzel oyun zaten, ben Voidu'dan kuponla almıştım 220 TL'ye. Oyun zevkinize göre size kalmış mesela ben korku aksiyon oyunlarını çok severim o yüzden RE Village'i kesin alırdım yanına başka oyunlar eklerdim.

NieR:Automata™ bence daha iyi ama bayağıdır nedense indirime girmiyor indirimsiz fiyatıyla da almak pek mantıklı değil indirimde 66 TL oluyordu. Ben Game Pass'ten bitirmiştim oyunu sonradan Steam'e de ekleyeyim dedim ama indirime girmedi Game Pass'ten de silindi zaten oyun.

Zam gelir diye endişe ediyordum aslında DL2 için. Spider-Man aldım. Korku oyunları olsun filmleri olsun beni korkutmaz fakat pek korku oyunları oynayan biri değilim, o yüzden çok arada kaldım. NieR Replicant veya automata için çok ilginç yapısı var diyorlar o yüzden emin olamamıştım, spoiler de yemek istemiyorum. O yüzden şu oyuna benziyor diyebileceğiniz bir oyun var mı? Sevip sevemeyeceğimi anlamak için soruyorum.

Çok teşekkürler hocam, bayağı güzel ilgilenmişsiniz. Ben sadece 220 lirayı harici olarak çıkarabildiğim için onunla etail üzerinden Spider-Man Remastered aldım. Epic üzerinden çok mantıklı fakat benim şu an 256 liram kaldı ve o param maalesef Steam hesabımda, yani sadece Steam üzerinden alabilirim. Metro Exodus, Cyberpunk, detroid, RDR 2, Witcher, ve Valhalla var bende şu an hocam ve bu saydığınız oyunların tamamını çok severek oynadım. Anladığım kadarıyla benzer oyun tarzına sahibiz. O yüzden sizce Dying Light 2'ye 170 lira verilir mi? Oyunu beğendiniz mi? Elimdeki 250 lirayla başka tavsiye edebileceğiniz oyunlar var mı, şunu alma bunu al daha mantıklı diyebileceğiniz türden?

1. oyunu oynamış olsaydınız. Kesin alın diyebilirdim. Ama şu an alın desem bile büyük ihtimalle kenarı atacaksanız oyuna karşı hevesiniz kalmayacak. 1. oyunu oynadıktan sonra direk 2. oyunu oynamakta biraz sizi bayar diye düşünüyorum. Biraz özlemeniz lazım :D

Ek olarak gears serisini de tavsiye ederim. Gears 4 ve 5'i severek bitirdim. Üstüne gears Tactics'i oynadım bayıldım. Eğer daha XCOM 2 oynamadıysanız, gears Tactics'i veya XCOM 2'yi denemenizi tavsiye ederim.
Şu an gears özlemi çekiyorum 3. oyuna gideceğim böyle böyle seriyi tersten bitiriyorum

Hollow Knight, ori, Hades gibi klasik oyunları da oynamışsınızdır veya almışsınızdır diye düşünüyorum. Fiyatları çok uygun.
TWD Definitive Edition veya Subnautica da alabilirsiniz çok ucuz.
PS oyunları içinde klasik God of War ve Horizon Zero Dawn önerebilirim. Eğer GFN'de olsaydı bende Horizon Zero Dawn alacaktım.

1. oyunu oynamış olsaydınız. Kesin alın diyebilirdim. Ama şu an alın desem bile büyük ihtimalle kenarı atacaksanız oyuna karşı hevesiniz kalmayacak. 1. oyunu oynadıktan sonra direk 2. oyunu oynamakta biraz sizi bayar diye düşünüyorum. Biraz özlemeniz lazım :D

Ek olarak gears serisini de tavsiye ederim. Gears 4 ve 5'i severek bitirdim. Üstüne gears Tactics'i oynadım bayıldım. Eğer daha XCOM 2 oynamadıysanız, gears Tactics'i veya XCOM 2'yi denemenizi tavsiye ederim.
Şu an gears özlemi çekiyorum 3. oyuna gideceğim böyle böyle seriyi tersten bitiriyorum.

Hollow Knight, ori, Hades gibi klasik oyunları da oynamışsınızdır veya almışsınızdır diye düşünüyorum. Fiyatları çok uygun.
TWD Definitive Edition veya Subnautica da alabilirsiniz çok ucuz.
PS oyunları içinde klasik God of War ve Horizon Zero Dawn önerebilirim. Eğer GFN'de olsaydı bende Horizon Zero Dawn alacaktım.

Hades, hollow Knight, Ori'yi daha önce almıştım hocam. God of War en sevdiğim oyunların başında gelir. Horizon'u daha önce PlayStation'da PS+ ile vermişlerdi, biraz denedim ama beni pek sarmamıştı. Xcom ve gears oyunlarına bakacağım mutlaka, daha önce hiç oynamadım, sıkıntı olur mu?

Hades, hollow Knight, Ori'yi daha önce almıştım hocam. God of War en sevdiğim oyunların başında gelir. Horizon'u daha önce PlayStation'da PS+ ile vermişlerdi, biraz denedim ama beni pek sarmamıştı. Xcom ve gears oyunlarına bakacağım mutlaka, daha önce hiç oynamadım, sıkıntı olur mu?

Zannetmiyorum bende XCOM 2'yi yeni aldım. Tam hikaye olaylarını bilmiyorum.

Gears Serisine'de tersten başladım; Burada ben hata yaptım ama eski oyunlardan başlamış olsaydım seriyi bu kadar sevmezdim.
5 oynadım> gears tactics oynadım > 4 oynadım > şimdi 3 oynamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı