Steam kısayol simgeleri dünya şeklinde olması

@aydos
Kısayolu silin. Steam'i yönetici olarak başlatın ve indirdiğiniz oyunun üstüne sağ tıklayıp "masaüstü kısayol oluştur" deyin.

Maalesef yine olmadı. The Witcher 3 ve bazı oyunlarda karşılaşıyorum bu sorun ile. Exe'sini bulup oradan kısayol ekle yapmaya çalışıyorum fakat yerel dosyaların arasında oyunun Exe'sini bulamadım.

Maalesef yine olmadı. The Witcher 3 ve bazı oyunlarda karşılaşıyorum bu sorun ile. Exe'sini bulup oradan kısayol ekle yapmaya çalışıyorum fakat yerel dosyaların arasında oyunun Exe'sini bulamadım.
Ben sorunu yaşadığımda bu şekilde çözmüştüm. Başka çözüm yolu bilmiyorum maalesef.

Ben sorunu yaşadığımda bu şekilde çözmüştüm. Başka çözüm yolu bilmiyorum maalesef.

Yine de teşekkürler. Eskiden yoktu aniden oluştu bu sorun nedense. Az önce oyunun exe dosyasını bulup kısayol oluşturarak sorunu çözdüm. İyi günler dilerim.

Yine de teşekkürler. Eskiden yoktu aniden oluştu bu sorun nedense. Az önce oyunun exe dosyasını bulup kısayol oluşturarak sorunu çözdüm. İyi günler dilerim.
Önce Kullanıcılar>Appdata>Local içindeki IconCache.db sil. Görev yöneticisi "Ayrıntılar"da explorer.exe görevi sonlandır. Bilgisayarı alt+f4 ile yeniden başlat. Sonra oyun kısayollarının bulunduğu klasörü sil. Farklı bir adla yeni bir klasör, mesela "Oyunlar" yerine "Oyunlarım", oluştur ve yeni oyun kısayollarını da bunun içine atmayı dene.

Eğer kısayollara tıklayınca açılmıyor ise çözüm:
Oyunun kısayoluna sağ tıklayın. steam://rungameid/oyunun kodu.
Oyunun kodu yazan yere oyunun kodunu yazın. Kodu oyunu Google Chrome'dan Steam'in web sitesinden açın ve oradaki App yazısının yanındaki sayıyı oyunun kodu yazan yere yazın ve oyun kütüphanenizde bulunuyor ise açılacak. Kütüphanenizde yok ise satın alma sayfasına yönlendirecek.

Epic Games'te de öyle oluyor ne yapacağım?

100 tane oyunun 70inin böyle olması ve hepsini tek tek elle düzeltmeye çalışmak pek tatmin edici bir çözüm değil. Zaten Steam'den oluşturulan kısayolun simgesi ile oyunun exe simgesi aynı olmuyor. Ayrıyeten tekrar Steam'den kısayol eklemek sorunu çözmüyor. Sorun icon dosyalarının bir şekilde bozulmuş olmasıdır ve onarılması gerekiyor.

Selam. Ben de yaşadım bu sorunu bazı oyunların kısayollarında sorun yokken bazılarında ise dünya simgesi oldu. Benim notebookta 2 tane ekran kartı var sistemi çalıştıran Intel HD Graphics, oyunlarda çalışan NVIDIA 840M. Intel de sürüm düşürünce büyük ihtimalle icon dosyalarını bozdu, o yüzden Steam'den tekrar kısayol atınca sorun çözülmüyor yine dünya simgesi geliyordu. Sorunumu şu şekilde çözdüm;

Öncelikle oyunları sildim, daha sonra oyunların kısayollarının olduğu oyunlar klasörümü de sildim. Sonra, oyunları ben D'ye yüklüyorum, D sürücüsündeki Steam kütüphanesini sildim. Sonra CMD yönetici olarak açarak şu komutları sırasıyla girdim:
  • ie4uinit.exe -show
  • Taskkill /ım explorer.exe /f
  • Del /a /q "%localappdata%\IconCache.db"
  • Del /a /f /q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
Bunları girdikten sonra aşağıdaki komut ile cache dosyalarının silindiğini görebilirsin. Hiçbir şey çıkmaması gerekiyor.
  • Dir iconcache*
En son yeniden başlatma yaptım ve tekrardan D'ye Steam kütüphanesi oluşturdum ve oyunları indirmeye aldım. Bu şekilde masaüstüne gelen kısayollarda sorun oluşmadı, hepsi olması gerektiği gibiydi. İnşallah faydam dokunmuştur, sorunlarınızı çözebilmişimdir. Sorunun çözülüp çözülmediği hakkında geri bildiriminizi bekleyeceğim.

Aynı sorunu yaşıyordum sorun düzeldi, teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı