Makaleler
1
Yer
Alanya, Antalya
Selam arkadaşlar. Steam'a yeni katılacaklar için küçük bir rehber açabilirim dedim.
Bu konuda size nasıl Steam limitini (kısıtlamasını) kaldırabileceğinizi göstereceğim.
Öncelikle "3. taraf site"lerden aldığınız kodlarla 5$ kısıtlamayı kaldıramazsınız, Steam kabul etmiyor.
Bu 5$ yaklaşık bugünkü (11.06.2020) kura göre:
5 ABD doları eşittir.
33, 99 Türk lirası.
Yani kısıtlamayı kaldırmak için 34 TL'lik oyun veya 40 TL yüklemelisiniz fakat bunu söyleyen arkadaşlar yanılıyor.
Steam'da dolar kuru:
1 ABD doları eşittir.
2.1 TL
Peki ya bu kanıya nasıl vardım? Aşağıdaki bıraktığım görüntüden bakabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.JPG

Yani hesabımda 6, 48 TL var ve bunu kısıtlamada 2.95$'a saymış. Böldüğümüzde 2.1 TL eder.
Yeni bir Steam hesabında 1 kere 20 TL yükleyerek 5$ isteyen kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

"Yeni hesaplar Steam'in bütün özelliklerini kullanmada kısıtlıdır. Steam mağazasında $5.00 harcadığınızda veya Steam cüzdanınıza $5.00 eklediğinizde Steam'in tüm özelliklerine erişebileceksiniz? Erişemeyeceğiniz bazı özellikler şunlardır:

• Steam'de arkadaş eklemek.
  • Steam topluluk pazarı'nda eşya satın alım yapmak veya satmak.
  • Steam topluluğunda bir grup oluşturma.
  • Kullanıcı incelemeleri oluşturma veya çizim, ekran görüntüsü, atölye içeriği veya greenlight gönderimleri derecelendirme.
  • Tarayıcınızda veya bir mobil cihazınızda arkadaşlar sohbetini kullanmak"
yani Steam diyor ki:
"Para vermesseniz limitleriz be."

Dipnot: Bu rehberi yazma amacım Google'de 1 ay önce bende aratıyordum hiçbir sonuç çıkmıyordu. Ne kadar yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme, Steam'de harcanan miktar şu ana kadar harcadığınız paradır. Yatırırsanız oraya eklenmez. Steam'e yatırıp harcayacaksınız.

Sanırım benim hesabım da kısıtlı ama umrumda değil hadi kendi işine git Steam.
Asla bir oyun için para yatırmayacağım işte bunu anlamıyor benim güzel QaRdeŞiM StiıM.

Geri
Yukarı