Steam kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi hatası

Makaleler
9
Az önce Ininal kartımı kaybettiğim için sanal kart oluşturdum. Steam'den ödeme yöntemi kısmına yeni kartımı girdim ancak kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi diyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bugün saat 17 civarında İşbankası kredi kartım ile Steam üzerinden istek listemde olan oyunları almak için ödeme yapmak istediğimde aynı hatayı aldım sonrasında telefonuma gelen SMS ile kredi kartımın internet üzerinden yapılacak harcamalara kapatıldığı bilgisi üzerine işbankasını aradım.
Müşteri hizmetleri Steam üzerinden yapılan harcamalarda müşterilerin kredi kartı bilgilerinin kopyalandığına dair kendilerine rapor geldiği bilgisini verdi ve isterseniz kartınızı kapatıp yeni kartınızı yollayalım dedi riske girmedim onayladım.
Daha önce kart kopyalanması nedeni ile benden habersiz Ttnet adı altında 127 TL miktarında bir harcama yapılmıştı kartımdan kartım kapatıldı para iade edilmişti ama uzun ve uğraştırıcı bir prosedürdü.Bir başka olay 2011 senesinde Steam hesabım çalındığında (o zamanlar bugün olan güvenlik önemleri yoktu) kredi kartı bilgilerim kayıtlı olduğundan yine riskine girmeyip kapatmıştım.
Benim tavsiyem kartınızın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanız.İninal kart yatırdığınız kadar harcama yaptığınız bir kart diye hatırlıyorum öyle ise bir sıkıntı olmaması lazım ama garantiye almakta fayda var.

Ayrıca Steam üzerinden yüksek meblağlı kredi kartı olanlar varsa ya çeşitli siteler üzerinden Steam bakiyesi yüklesinler yada kredi kartları üzerinden sanal kart açıp ordan istedikleri kadar limit açsınlar dikkat etmekte fayda var.Alışveriş yapan kişilerin telefon bankacılığı ile hesap geçmişini,yapılan harcamaları bu aralar ara ara kontrol etmesi faydalı olur.

Aynı hatayı bende alıyordum.Ödeme bilgilerini(adres,kart numarası,kartın son kullanma tarihi...)tekrardan yazıyordum.Düzeliyordu.Hala oluyor galiba.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı