Çözüldü Steam Kütüphanesini D diskine taşımak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRVDehşeti

Hectopat
Kendimi bildim bileli oyunları hep C diskine kurarım? D diskinde ise belli başlı verilerim var sadece. Steam'den oynadığım oyunları D diskine taşımaya karar verdim ama nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. Steam'de bir oyun indireceğim zaman D diskini seçmek istediğimde "D diskinde yeni Steam Kütüphanesi oluştur" seçeneği çıkıyor. Bu seçeneği seçip oyunu indirirsem, C diskinde olan kütüphanem D diskine mi taşınacak? Yoksa iki diskte de mi olacak?

resim_2020-12-06_161154.png

resim_2020-12-06_161310.png

Çözüm
Kendiniz taşımak zorundasınız. D diskinizde kütüphane oluşturduktan sonra taşımak istediğiniz oyuna sağ tıklayıp özellikler > yerel dosyalar > yükleme klasörünü taşı kısmından D diskinizdeki kütüphaneyi seçerseniz Steam kendisi oyunu taşımaya başlayacaktır.
Tırnak içinde yazdığınız şeyi seçtiğinizde indireceğiniz oyunu oraya kurar. Mevcut kütüphaneyi isterseniz taşırsınız. Hepsi bir arada olmak zorunda değil. Hangi konuma kurarsanız kurun, bir sakıncası olmayacaktır.

Kendiniz taşımak zorundasınız. D diskinizde kütüphane oluşturduktan sonra taşımak istediğiniz oyuna sağ tıklayıp özellikler > yerel dosyalar > yükleme klasörünü taşı kısmından D diskinizdeki kütüphaneyi seçerseniz Steam kendisi oyunu taşımaya başlayacaktır.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-06 162109.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 162109.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 25
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı