Çözüldü Steam kurulum farklı diske nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

isimsiz adaM354

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, yakın bir zamanda SATA'dan M.2 SSD'ye geçeceğim. Steam oyunlarım harddiskde Steam kurulumu SSD'de. Steam kurulumunu HDD nasıl taşıyacağım?
Yeni SSD'ye yeni Windows'u kurduktan sonra Steam düzgün çalışacak mı?

Yardımınızı bekliyorum.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba, yakın bir zamanda SATA'dan M.2 SSD'ye geçeceğim. Steam oyunlarım harddiskde Steam kurulumu SSD'de. Steam kurulumunu HDD nasıl taşıyacağım?

Yardımınızı bekliyorum.
Hocam diski Steam'e yeni kütüphane klasörü olarak tanıtın. SteamLibrary diye bir klasör açılacak. Orada bu dediklerimi uygulayabilirsiniz. Tabi eğer yeni klasör olarak tanıtırsanız oyunları otomatik görme ihtimali de var.

Yardımınızı bekliyorum.
İlk öncelikle yeni Steam'i kurduktan sonra kapatın.

Yeni diske C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common klasöründeki tüm dosyaları yeni diskteki aynı klasöre atın.

.. ardından C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps klasöründeki 'appmanifest' yazısıyla başlayan tüm dosyaları yine yeni diskteki aynı klasöre atın.

Taşımana gerek yok Steam bulur oyunları.

Yani Steam kurulumunun silinmesi HDD'deki oyunları etki etmeyecek ve yeni kurulumda oradaki oyunları otomatik olacak bulacak mı?
Diğer konularda kurulum silindikten sonra oyunlarda silinir dediler hocam ama bilmiyorum.

İlk öncelikle yeni Steam'i kurduktan sonra kapatın.

Yeni diske C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common klasöründeki tüm dosyaları yeni diskteki aynı klasöre atın.

Ardından C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps klasöründeki 'appmanifest' yazısıyla başlayan tüm dosyaları ve libraryfolders.vdf dosyasını da yine yeni diskteki aynı klasöre atın.

Hocam yalnız hard diski sökmiyeceğim ve aslında kurulumun HDD de olması daha iyi olur.

Yardımınızı bekliyorum.
Hocam diski Steam'e yeni kütüphane klasörü olarak tanıtın. SteamLibrary diye bir klasör açılacak. Orada bu dediklerimi uygulayabilirsiniz. Tabi eğer yeni klasör olarak tanıtırsanız oyunları otomatik görme ihtimali de var.

Çözüm
Oyunların olduğu diske format atma. Windows yükledikten sonra Steam'i kur. Sonra Steam ayarlardan indirmeler kısmında kütüphane klasörleri var oraya D ekle oyunlar direkt olarak bulunucaktır.

Hocam diski Steam'e yeni kütüphane klasörü olarak tanıtın. Steamlibrary diye bir klasör açılacak. Orada bu dediklerimi uygulayabilirsiniz. Tabii eğer yeni klasör olarak tanıtırsanız oyunları otomatik görme ihtimali de var.

Oyunların olduğu diske format atma. Windows yükledikten sonra Steam'i kur. Sonra Steam ayarlardan indirmeler kısmında kütüphane klasörleri var oraya D ekle oyunlar direkt olarak bulunucaktır.

Hocam ikinizede çok teşekkür ediyorum ben zaten HDD'i sıfırlamayacağım ve SSD'yi çıkarsam bile kurulumlar orada kalacak değil mi?
Ya da yeni Windows'u kurar kurmaz oyunlar Steam kurulumunu bulamayıp devre dışı kalma olasılığı var mı yoksa yeni Windows kurulduktan sonra kısaca Steami'de hard diske kuracağım Steam otomatik oyunları bulacak.

Şuanda steami harddiske alayımmı yoksa yeni ssd den sonra hdd e kurmak mı

Hocam ikinizede çok teşekkür ediyorum ben zaten HDD'i sıfırlamayacağım ve SSD'yi çıkarsam bile kurulumlar orada kalacak değil mi?
Ya da yeni Windows'u kurar kurmaz oyunlar Steam kurulumunu bulamayıp devre dışı kalma olasılığı var mı yoksa yeni Windows kurulduktan sonra kısaca Steami'de hard diske kuracağım Steam otomatik oyunları bulacak.
Hocam Steam'i M.2 SSD'ye kuracaksınız kütüphane klasörü olarak ayrıca ekleyeceksiniz.

1674326796511.png

1674326812400.png

1674326833290.png

Geri
Yukarı