Çözüldü Steam kurulum farklı diske nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

isimsiz adaM354

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, yakın bir zamanda SATA'dan M.2 SSD'ye geçeceğim. Steam oyunlarım harddiskde Steam kurulumu SSD'de. Steam kurulumunu HDD nasıl taşıyacağım?
Yeni SSD'ye yeni Windows'u kurduktan sonra Steam düzgün çalışacak mı?

Yardımınızı bekliyorum.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba, yakın bir zamanda SATA'dan M.2 SSD'ye geçeceğim. Steam oyunlarım harddiskde Steam kurulumu SSD'de. Steam kurulumunu HDD nasıl taşıyacağım?
Yeni SSD'ye yeni Windows'u kurduktan sonra Steam düzgün çalışacak mı?

Yardımınızı bekliyorum.
Hocam diski Steam'e yeni kütüphane klasörü olarak tanıtın. SteamLibrary diye bir klasör açılacak. Orada bu dediklerimi uygulayabilirsiniz. Tabi eğer yeni klasör olarak tanıtırsanız oyunları otomatik görme ihtimali de var.
Hocam kusura bakmayın vallahi anlamadığım için soruyorum IOPS değeri nedir ve benimki Max 3900 falan değeri varmışya sizce bu zorlama gibisinden sorun oluşturur mu yani ben bu 980'i alsam hem okuma hem yazma mı 3900 oluyor yoksa 3900 sadece birimi onu anlamadım tekrardan kusura bakmayın.
Sorun yok. Bilgi paylaştıkça güzel.

Hocam internetteki neredeyse bütün tanımlara baktım ama hepsi birazcık karmaşıktı. IOPS kısaca saniye başına düşen girdi/çıktı oranı demek ve bu değerin yüksek olması özellikle çok fazla dosyayı aynı anda çalıştıran uygulamalarda daha hızlı çalışmanızı sağlar.

.. ancak iki SSD'de de bu hız az olmadığından çok fark hissedeceğinizi sanmıyorum.

Allah razı olsun hocam ben fiyattları takip edeyim büyük ihtimalle 870EVO fakat bir ihtimalde Pro olan modeli alırım maksimum değerce çalıştırsamda sorun olmaz değil mi? emeğiniz için ne kadar teşekkür etsem azdır hakkınızı helal edin.
Lafı mı olur :) hakkım helal olsun.

Yalnız sanırım yazım hatası yaptınız. 870 EVO bir SATA SSD. M.2 NVMe değil. 970 EVO Plus mı demek istediniz?

Sorun yok. Bilgi paylaştıkça güzel.

Hocam internetteki neredeyse bütün tanımlara baktım ama hepsi birazcık karmaşıktı. IOPS kısaca saniye başına düşen girdi/çıktı oranı demek ve bu değerin yüksek olması özellikle çok fazla dosyayı aynı anda çalıştıran uygulamalarda daha hızlı çalışmanızı sağlar.

Ancak iki SSD'de de bu hız az olmadığından çok fark hissedeceğinizi sanmıyorum.

Lafı mı olur :) hakkım helal olsun.

Yalnız sanırım yazım hatası yaptınız. 870 EVO bir SATA SSD. M.2 NVMe değil. 970 EVO Plus mı demek istediniz?

Aynen öyle hocam 970 EVO Plus yazacaktım günün yorgunluğu galiba:) ben 980 Pro alırsam ve sürekli desteklenen Max güçte çalışacak bu zararla olmaz değil mi üstelik sizce şurası güvenilir mi https://www.google.com.tr/aclk?sa=l...hUKEwjDkKmputn8AhX4RPEDHQ1CBcwQww8IvQw&adurl=

Aynen öyle hocam 970 EVO Plus yazacaktım günün yorgunluğu galiba:) ben 980 Pro alırsam ve sürekli desteklenen Max güçte çalışacak bu zararla olmaz değil mi üstelik sizce şurası güvenilir mi Amazon.com.tr
Herhangi bir zararı olmaz, diğer soruya gelince daha önce Amazon'dan alışveriş yapmadım o yüzden bilmiyorum. Ben Vatan'dan almıştım açıkçası ama yaklaşık 200-300 lira fark ediyor. Link

Güncelleme: Eğer şuan alırsanız Amazon'dan bile uyguna alabilirsiniz. Hem de sorun çıkma ihtimali de yok :)

1674331941566.png

Yeni konular

Geri
Yukarı