Steam Metin 2'den banlanınca VAC yenir mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Steam'den oyun oynama konusunda yeni başlayan bir acemi olarak, affınıza sığınarak sormak istiyorum:
Steam'de para ile oyun satın alıp, hile kodları girdik diye mi banlanıyoruz ?
Bir de steam de banlanmak nedir tam olarak?

VAC -> Valve Anti Cheat. Metin 2, Valve'ın hile korumasını kullanmıyor. Ama belki profilinde 3. parti oyun yasaklaması ibaresi çıkabilir. Fikrim yok.
Payday'de hile yapmıştım, VAC koruması olmadığı için sadece oyun içinde hile kullandığım şeklinde bir yazı oluştu o kadar. Profilimde bir şey yok.
Bu resim Metin 2'ye ait.
1588455282739.png

Bu resim CS:GO'ya ait. "Valve Anti Hile desteği" yazıyor eğer VAC desteği var ise.
1588455310981.png

Payday'de hile yapmıştım, VAC koruması olmadığı için sadece oyun içinde hile kullandığım şeklinde bir yazı oluştu o kadar. Profilimde bir şey yok.
Bu resim Metin 2'ye ait.
Eki Görüntüle 551859

Bu resim CS:GO'ya ait. "Valve Anti Hile desteği" yazıyor eğer VAC desteği var ise.
Eki Görüntüle 551860
Metin 2'nin VAC kullanmadığını zaten belirtmiştim. Benim bahsettiğim durum "3. parti oyun yasakları". Bakınız: Banned by Game Developer (Game Ban) - Valve Anti-Cheat (VAC) System - Knowledge Base - Steam Support

Dediğim gibi, Payday'de hile kullanmışlığım oldu fakat bu tür bir ban yemedim hesabımla alakalı. Metin 2'de de olacağını sanmıyorum.
Açıklamayı okursanız, Steam eğer oyun geliştiricisinden böyle bir istek gelmesi durumunda yasaklama eklediğini belirtiyor. Gelmediği sürece herhangi bir ibare yok. Gameforge'un uyarı ekletip ekletmediğini ise bilmediğim için, fikrim yok dedim. Ama VAC'a karşılık bir yasaklama alması söz konusu bile değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı