Steam mi, Epic Games mi?

Steam mi, Epic Games mi

• Steam

• Epic Games

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Atölyesinin rahatlığı, zenginlik, kişisel olarak kullanıcı dostu olması ve zilyon tane nedenden dolayı steam tabi de kişisel tercih sonuçta bu farkı yoktur bir yerde

İkisini de savunmuyorum ikisinin arasından da bir tercih yapıp tüm alışverişleri oradan yapmaya kalkmam.
Ben bir vatandaşım, hangisi daha iyi fiyat koyarsa ondan alırım, ama bazı kriterler ile.
Örnek-1: RDR2-GOW-CP2077 üçlemesini aralık-ocak civarında 315 TL'e aldım Epic'den. Steam'den almaya kalksam daha pahalı tutuyordu. Evet biliyorum, Epic Launcher'ı yavaş fakat bu oyunlar Single oyunlar bu durum göz ardı edilebilir. Diğer tarafta sonucta daha pahalı. Steam fanboyluğu yapıp niye dünya para ödeyeyim Single olan bu oyunlarda.
Örnek-2: Diyelim iki Online oyun aynı fiyatta Steam'den alirim neden? Çünkü daha hızlı ve fiyatlar aynı. Diyelim arada 30-40 TL var yine Steam'den alırım çünkü Steam daha hızlı. Bu durumu Single bir oyun için de dusunebiliriz fakat Online oyunda daha agır basıyor benim için.
Örnek-3: Adamlar Death Stranding gibi bir oyun verdi hala daha laf edenler vardı. Kardesim git o zaman paraları bayıl Steam'den ucretli bir sekilde al. Elinden tutan mı var? Bir de adamlar hata yapıp yanlış surumu dagittilar, bazilari dedi ki esit olmasi lazimmis herkes. Yahu kardesim ek pakette alt ustu üç bes bir şey değişiyor arac falan bunun icin 200-300 TL'lik oyunu beles veren bir platforma nasıl kizabilirsin anlam veremiyorum.

Alacağım oyunun fiyatı aynı olduğunu varsayarsak kesinlikle Steam. Çünkü arayüz, özellikler, program optimizasyon vb Steam'i bambaşka yapıyor. HDD kullananlar veya PC'si pek hızlı olmayan oyuncular olarak Epic Games açılana kadar maaşımızı alıp oyunu Steam'den alıp bitiriyoruz. Ama tabii ücretsiz oyunlar ve RDR2 Cyberpunk gibi vakalar Epic Games kullanmanın en haklı sebebidir. Size tavsiyem Epic Games'e alışmaya çalışın.

Fitgirl diye bir seçenek olmalıydı :D.

Alacağım oyunun fiyatı aynı olduğunu varsayarsak kesinlikle Steam. Çünkü arayüz, özellikler, program optimizasyon vb Steam'i bambaşka yapıyor. HDD kullananlar veya PC'si pek hızlı olmayan oyuncular olarak Epic Games açılana kadar maaşımızı alıp oyunu Steam'den alıp bitiriyoruz. Ama tabii ücretsiz oyunlar ve RDR2 Cyberpunk gibi vakalar Epic Games kullanmanın en haklı sebebidir. Size tavsiyem Epic Games'e alışmaya çalışın.
Sen alışmaya çalış. Ben ikisini de kullanmıyorum.

Steam. Zaten her şey bölündü iyice tiksindim şu işten. Ondan ona geçiyosun bi oyunu açıyosun onun cloud servisine üye oluyorsun ıvır zıvır, iğrenç.

Kesinlikle Steam. Ama tabii oyun fiyatı nerede ucuzsa oradan alıyorum. Mesela Epic'den Cyberpunk alıp Steam'den Sniper Elite 4 alacağım Full DLC.

Yine mi açılmış bu konu? En avantajlısı hangisiyse ondan alırım. Bazıları gibi sırf Steam'imde olsun diye Epic'te sahip olduğum oyunu tekrar 1100 liraya almam. Aynı şekilde Steam'imde varsa Epic'ten de almam.

Epic Games'in ücretsiz sunduğu kaliteli oyunları Epic Games'den oynuyorum onun dışında Steam ve Epic'de aynı içerik ücretsizse Steam'den oynarım. İndirim yakaladığım sadece multiplayer oyunları Steam'den alıp oynuyorum, fiyata ve şartlara göre ikisi de güzel platform zaten singleplayer oyunları hiçbir zaman Steam'den almam. Steam amacı daha çok cevrim içi çok oyunculu oyunları eşli oynamak için platform bana göre, onun dışında Epic her açıdan oynanabilir çünkü singleplayer oyunları büyük kaliteli AAA oyunları çok aşırı indirimli ve ücretsiz yakalayınca cekip oynuyorum korsan diyen arkadaşlar multiplayer oyunları korsanla oynayamazsınız.

Gerçi Steam, koleksiyon kartı olayı yüzünden ve Steam hesabının değerli olup sonradan satabilmenden dolayı da tercih edilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı