Steam mi Epic Games mi?

Bildiğiniz gibi Steam ve Epic Games indirimleri başladı Steam artık dolar kullanıyor bu yüzden Epic Games daha ucuz oluyor ama çoğu kişi Steam'in daha iyi olduğunu söylüyor sizce hangisinden oyun almak daha iyi olur?
Ben Steam'i hem şahsi sebeplerden dolayı hem de sıralayacağım nedenlerden ötürü sevmiyorum. Steam "Tek El" olmanın verdiği avantajları suistimal ediyor ve kötüye kullanıyor. Steam'i ne zaman görsem aklıma ağa-köylü çatışması gelir. Parayı veren biziz, vergisini ödeyen biziz, oyunun yapımcısı isek oyunu yapan, geliştiren, destek veren biziz. Ama ne hikmetse Steam hep pastadan 2/4 pay alıyor.

Epic piyasaya geldiği günden beri bedava oyun veriyor, o kadar fazla oyun verdiler ki Steam kütüphanemi şuan üçe katlar. Epic platformunun topluluk kısmı olmayabilir, desteği olmayabilir (Steam'in var sanki bir işe yarıyor) ama günün sonunda karnımız Epic Games'de doyuyor.

Para sizin için sorun değilse, ağaçtan topluyorsanız sizin için dediklerim bir şey ifade etmez. Belki Epic, saydığım şeyleri piyasaya tutunmak için yapıyor olabilir. Markacılık hiç bir zaman huyum olmamıştır. Size hizmet verecek her kimse, sonuna kadar o hizmeti en iyi şekilde sağlamalı, paramı en iyi şekilde değerlendirmelidir.

SONUÇ: Epic politikalarından cayma gibi bir hamle yapmadan, alabildiğiniz oyunları alın.

Ben Steam'i hem şahsi sebeplerden dolayı hem de sıralayacağım nedenlerden ötürü sevmiyorum. Steam "Tek El" olmanın verdiği avantajları suistimal ediyor ve kötüye kullanıyor. Steam'i ne zaman görsem aklıma ağa-köylü çatışması gelir. Parayı veren biziz, vergisini ödeyen biziz, oyunun yapımcısı isek oyunu yapan, geliştiren, destek veren biziz. Ama ne hikmetse Steam hep pastadan 2/4 pay alıyor.

Epic piyasaya geldiği günden beri bedava oyun veriyor, o kadar fazla oyun verdiler ki Steam kütüphanemi şuan üçe katlar. Epic platformunun topluluk kısmı olmayabilir, desteği olmayabilir (Steam'in var sanki bir işe yarıyor) ama günün sonunda karnımız Epic Games'de doyuyor.

Para sizin için sorun değilse, ağaçtan topluyorsanız sizin için dediklerim bir şey ifade etmez. Belki Epic, saydığım şeyleri piyasaya tutunmak için yapıyor olabilir. Markacılık hiç bir zaman huyum olmamıştır. Size hizmet verecek her kimse, sonuna kadar o hizmeti en iyi şekilde sağlamalı, paramı en iyi şekilde değerlendirmelidir.

SONUÇ: Epic politikalarından cayma gibi bir hamle yapmadan, alabildiğiniz oyunları alın.
Topluluk bazı oyunlarda çok önemli csgo zamanında epicte satıldı diyelim aynı oyun olmazdı.

Epic ve Steam csgo aynı oyun olmazdı.

Topluluk bazı oyunlarda çok önemli csgo zamanında epicte satıldı diyelim aynı oyun olmazdı.

Epic ve Steam csgo aynı oyun olmazdı.
Dediğim gibi, "Tek El" olmanın verdiği avantajlardan birisi de bu. 10 yılı aşkındır gelişmiş bir pazar ile karşı karşıyayız. Yeri geldiğinde Epic, yeri geldiğinde Steam kullanmaya mecburuz. (Kahretsin ki mecburum)

Epic piyasaya geldiği günden beri bedava oyun veriyor, o kadar fazla oyun verdiler ki Steam kütüphanemi şu an üçe katlar. Epic platformunun topluluk kısmı olmayabilir, desteği olmayabilir (Steam'in var sanki bir işe yarıyor) ama günün sonunda karnımız Epic Games'de doyuyor.

Para sizin için sorun değilse, ağaçtan topluyorsanız sizin için dediklerim bir şey ifade etmez. Belki Epic, saydığım şeyleri piyasaya tutunmak için yapıyor olabilir. Markacılık hiçbir zaman huyum olmamıştır. Size hizmet verecek her kimse, sonuna kadar o hizmeti en iyi şekilde sağlamalı, paramı en iyi şekilde değerlendirmelidir.

Sonuç: Epic politikalarından cayma gibi bir hamle yapmadan, alabildiğiniz oyunları alın.

Aradaki farkların fazla olmasından sordum zaten soruyu Spider-Man Miles Morales Steam'de 960 lira civarı Epic'te 550 civarı bu farka değecek ne var anlamadığım için sordum.

Eğer parayı sıkıntı etmiyorsanız ya da alacağınız oyun yakın fiyatlardaysa kesinlikle Steam fakat fanboyluk yapıp da aynı oyuna katlarca farkla fiyat da ödemem hangisi ucuzsa o ama tercihen Steam tabii ki.

Aradaki farkların fazla olmasından sordum zaten soruyu Spider-Man Miles Morales Steam'de 960 lira civarı Epic'te 550 civarı bu farka değecek ne var anlamadığım için sordum.

Hiçbir farkı yok gönül rahatlığıyla Epic'den alabilirsiniz hiçbir sorun olmaz dolar kurundan dolayı fiyatlardaki farklar aşırıya kaçıyor.

Dediğim gibi, "tek el" olmanın verdiği avantajlardan birisi de bu. 10 yılı aşkındır gelişmiş bir pazar ile karşı karşıyayız. Yeri geldiğinde Epic, yeri geldiğinde Steam kullanmaya mecburuz. (kahretsin ki mecburum)

Bence tekel olmasının o yönden zararı yok bu sayede Epic'te topluluk getirecek sadece Steam için değil kullanıcılar için bir avantaj topluluk tekel olmasının zararı bazı oyunlar Steam'e özel.

Veya özel olmasa bile epicte yok.

Sony oyunları için en iyi yer epic fiyat farkı yüzünden. Sony pcye girmek istemedi o yüzden topuluk falan umrunda değil çok ps satamadiklari için girdiler ps kötü gittiği sürece de PC parasına muhtaçlar.

Geri
Yukarı