Steam oynanış saati nasıl kasılır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Steam oynanış saati nasıl kasılır? Merhaba, uzun zamandır TF2 oynuyorum ama günde bir saat kuralımdan dolayı çok yükselmedi. Şimdi ise bu kısıtlamam kalktı ama onca oynanış süresini nasıl telafi edebileceğimi bilmiyorum. Tecrübeliler var mı?

Hocam TF2 hiç oynamadim, tam anlayamadım istediğin şeyi. Sanırım bazı oyunlarda toplam saatine bakıp takima almiyorlar. Benim düşünceme göre, geceleri pc yi acik tutup oyunun ana menusunde bırakırsan hesabını oynama süren artacaktır.

Oynayacaksın dostum 😀 Taktik bu. Ek olarak gece yatarken bilgisayarı ve oyunu açık bırakabilirsin sabaha kadar açık durur. Bide oyunu sabah açarsın, oynamadığın zamanlarda bile açık tutup gece yatarken kapatabilirsin.

Eğer kendini geliştirerek oynanış saati kasmak istiyorsan oynayacaksın, sadece saat olarak görünsün diyorsan oyuna girip ALT+TAB yapıp internette gezinebilirsin.

Hocam TF2 hiç oynamadim, tam anlayamadım istediğin şeyi. Sanırım bazı oyunlarda toplam saatine bakıp takima almiyorlar. Benim düşünceme göre, geceleri pc yi acik tutup oyunun ana menusunde bırakırsan hesabını oynama süren artacaktır.

Mesele takıma alma filan değil hocam. Yıllardır TF2 oynuyorum ama arkadşlarımın 1000 saatten fazla oynanışı varken ben hiç 1 saati aşamadığımdan günde. Sadece 200 saat oynanışım var. Bu duruma aşırı sinir oluyorum
Eğer kendini geliştirerek oynanış saati kasmak istiyorsan oynayacaksın, sadece saat olarak görünsün diyorsan oyuna girip ALT+TAB yapıp internette gezinebilirsin.

Üstte yazdığım gibi hocam mesele prolaşmak filan değil :/.
Oynama süresi niye kasıyorsun?

Dediğim gibi arkadaşlarımın bazıları TF2 sever ve 1.000-2.000 oynanış saatleri var. Bende TF2 oynuyorum yıllardır. Fakat eskiden kaybettiğim bazı hesaplarım ve günde 1 saat bilgisayar oynama kuralım yüzünden sadece 200 saat civarı oynanışım var. Buda kendime sinir olmama neden oluyor :(.
Idle Daddy programı ile telefondan gece-gündüz açık bırakarak kasabilirsiniz.

Sizce bu uygulamaya güvenilir mi? Siz daha önce kullandınız mı?
Oynayacaksın dostum 😀 Taktik bu. Ek olarak gece yatarken bilgisayarı ve oyunu açık bırakabilirsin sabaha kadar açık durur. Bide oyunu sabah açarsın, oynamadığın zamanlarda bile açık tutup gece yatarken kapatabilirsin.

Malesef ailem genellikle bilgisayarın fişini çekmemi istiyorlar :/. Bilgisayarım laptop ancak uygulama açık değilken bile tam şarjla sabahı çıkartamıyor :/.

Dostum fikrine saygı duyuyorum ama gerçekten böyle boş şeyler peşinde koşma.
Dediğim gibi arkadaşlarımın bazıları TF2 sever ve 1.000-2.000 oynanış saatleri var. Bende TF2 oynuyorum yıllardır. Fakat eskiden kaybettiğim bazı hesaplarım ve günde 1 saat bilgisayar oynama kuralım yüzünden sadece 200 saat civarı oynanışım var. Buda kendime sinir olmama neden oluyor :(.
Ne zamandır bir oyunda yüksek oynanış saatine sahip olma övünülecek bir şey oldu da sinirleniyorsunuz? :D Bazı şeylere anlam vermek gerçekten zor.

Dostum fikrine saygı duyuyorum ama gerçekten böyle boş şeyler peşinde koşma.

Ne zamandır bir oyunda yüksek oynanış saatine sahip olma övünülecek bir şey oldu da sinirleniyorsunuz? :D Bazı şeylere anlam vermek gerçekten zor.
Haklısınız ve sebebi ise şu. Daha önce dediğim gibi TF2yi yıllarca oynadım (3-4 yıl). Fakat 200 saat bence o kadar düşük buluyorum ki kendimi başka bi oyuna kaptırsam TF2nin oynanış süresini geçeceğimi düşünüyorum. Buda beni gıcık ediyor açıkcası.

Yani bunu ünvan veya pro gözükmek amaçlı istemiyorum. Sonuçta TF2 fanıyım ve en uzun süre oynadığım oyun olmasını istiyorum.

Biraz daha açıklayayım: 1000-1500 saat arasında saat kasmayı bırakırım. Olurda gelecekte bu saati başka oyunla geçmeyi başarırsam kendime hiçbir sözüm yok çünkü 1300 civarı benim gerçek TF2 oynanışım sayılır bence.

Bir not daha: İstatistikler konusunda sürekli olmasada takıntılıyımdır. Cidden.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı