Steam oynanış saati nasıl kasılır?

Elektrik faturası 2000 TL.
Hocam şaka olduğunun farkındayım ama yine de belirtmek istiyorum ki günümüzde çoğu eve atıyorum 100 TL fatura geliyorsa bunun 10 TL veya daha az bir miktarı bilgisayar, telefon gibi şeylere gidiyor. Evde o kadar elektrik harcayan şeyler varken bunlar zerre. Klima, kombiler, evin her tarafına ulaşan kablolar varken diğer eşyalar önemsenmez.

Belki de sen zamanını çok daha iyi bir şekilde kullanırken, onlar zamanını bomboş bir oyun karşısında geçirdi. Bir de işin bu tarafından bak. Kendince 1 saat oyun oynama kotana hayran kaldım diyebilirim. Hele ki bu zamanda hastalık gibi yayılmışken oyuna kaptırmak. Oyun düşmanı gibi gözükmeyeyim, benim de saatlerim oyun başında heba oluyor. Fakat kendine hakim olan ve herşeye gerektiği kadar vakit ayıranlar kazançlı çıkar. Senin şu an yaptığın gibi. O yüzden hiç boşuna takıntı yapmana gerek yok. İhtiyacın yok çünkü :) Sana gıpta ile bakıp asıl arkadaşların takıntı yapsın.
Yalan konuşmuyacağım. Aşırı ilginç bir detay vericeğim:

Ben bilgisayarımı Ağustos-Eylül ayları arasında Nvidia 940M ekran kartını yaktım yanlışlıkla. Bu sene 9. Sınıfa gidiyordum (Türkiye'nin en zor sınıfı) normalde başarılı bir öğrenciyim ve 9. Sınıfı onur belgesiyle geçtim (şansıma 69.7 puanda takıldım gitti teşekkür :/).

Normalde bilgisayardan anlarım ama öyle bir tuhaflık olduki Mayıs ayında (sınavlarımız bittiğinde) şans esri bilgisayarımın dahili ekran kartını çalıştırmayı öğrendim :/.

Kısacası 9 ay yapamadığım şeyi 1 dakika dahi sürmeden başardım.

Allah bozulmasına izin vermiş demekten başka bir açıklama bulamıyorum. Okullar başlamaya yaklaştığında bozulup sınavlar biteli 1-2 hafta sonra çalışmasına başka bir açıklama bulamıyorum.

Hocam şaka olduğunun farkındayım ama yine de belirtmek istiyorum ki günümüzde çoğu eve atıyorum 100 TL fatura geliyorsa bunun 10 TL veya daha az bir miktarı bilgisayar, telefon gibi şeylere gidiyor. Evde o kadar elektrik harcayan şeyler varken bunlar zerre. Klima, kombiler, evin her tarafına ulaşan kablolar varken diğer eşyalar önemsenmez.
Bizdede böyle bir sorun var. Ben bilgisayarımı dahili GPU ile kullanmama rağmen annem gelen 200 TL faturanın yarısı tv, bilgisayar yüzünden olduğunu düşünüyor sanki!

İki tane 2080 ti taksam laptopum o parayı harcamaz bee.

Belki de sen zamanını çok daha iyi bir şekilde kullanırken, onlar zamanını bomboş bir oyun karşısında geçirdi. Bir de işin bu tarafından bak. Kendince 1 saat oyun oynama kotana hayran kaldım diyebilirim. Hele ki bu zamanda hastalık gibi yayılmışken oyuna kaptırmak. Oyun düşmanı gibi gözükmeyeyim, benim de saatlerim oyun başında heba oluyor. Fakat kendine hakim olan ve her şeye gerektiği kadar vakit ayıranlar kazançlı çıkar. Senin şu an yaptığın gibi. O yüzden hiç boşuna takıntı yapmana gerek yok. İhtiyacın yok çünkü :) Sana gıpta ile bakıp asıl arkadaşların takıntı yapsın.

1 saat kotasına gelince. Açıkcası anneme söz versem filan 2 saat yapardım onu :D. Ama o zamanlar TF2 yi çok oynadığım (çok oynardım çünkü o zamanlar sürekli güncelleme alıyordu ve sunucular dolu olduğu için tarayıcı oyunlarından katlarca daha eğlenceliydi) için vücut alışamadı ve gözlerim gözlük sınırına yaklaştı. Bende Allah'a günde 1 saat sözü verdim. Gözlerimde büyük bir değişiklik fark etmedim ama "ben" fark etmedim. Yinede sonuçta Allah'a yemin ettim. Aşmaya g*tüm yemedi :D.

Aşmaktan o kadar korkardım ki zamanlayıcımı hep 59 dakikaya kurmadan oynayamazdım [emoji28]. Bu yemini 2 yıl oynadım ve yanlış hatırlamıyorsam sadece 3 defa aştım. Aşmaktan kastım max. 3 dakika ama yemini Allah'a ettiğimden aştığım geceler uyuyamazdım :/.

Daha sonra yemin ederken süre belirtmediğimi ve yemini ederken ergen yaşta olmadığımdan yaşımdan dolayı yeminimden aslında sorumlu olmadığımı öğrenince bilgisayar ekranına alıştığımdan yemini bozma kararı aldım.

Son düzenleme:
Yalan konuşmuyacağım. Aşırı ilginç bir detay vericeğim:

Ben bilgisayarımı Ağustos-Eylül ayları arasında Nvidia 940M ekran kartını yaktım yanlışlıkla. Bu sene 9. Sınıfa gidiyordum (Türkiye'nin en zor sınıfı) normalde başarılı bir öğrenciyim ve 9. Sınıfı onur belgesiyle geçtim (şansıma 69.7 puanda takıldım gitti teşekkür :/).

Normalde bilgisayardan anlarım ama öyle bir tuhaflık olduki Mayıs ayında (sınavlarımız bittiğinde) şans esri bilgisayarımın dahili ekran kartını çalıştırmayı öğrendim :/.

Kısacası 9 ay yapamadığım şeyi 1 dakika dahi sürmeden başardım.

Allah bozulmasına izin vermiş demekten başka bir açıklama bulamıyorum. Okullar başlamaya yaklaştığında bozulup sınavlar biteli 1-2 hafta sonra çalışmasına başka bir açıklama bulamıyorum.
Benim de sana anlatmak istediğim o aslında.
1 saat kotasına gelince. Açıkcası anneme söz versem filan 2 saat yapardım onu :D. Ama o zamanlar TF2 yi çok oynadığım için vicut alışamadı ve gözlerim gözlük sınırına yaklaştı. Bende Allah'a günde 1 saat sözü verdim. Gözlerimde büyük bir değişiklik fark etmedim. Yinede sonuçta Allah'a yemin ettim. Aşmaya g*tüm yemedi :D. Aşmaktan o kadar korkardım ki zamanlayıcımı hep 59 dakikaya kurmadan oynayamazdım [emoji28].

Daha sonra yemin ederken süre belirtmediğimi ve yemini ederken ergen yaşta olmadığımdan yaşımdan dolayı yeminimden aslında sorumlu olmadığımı öğrenince bilgisayar ekranına alıştığımdan yemini bozma kararı aldım.
Bu şekilde devam edersen senin başarılı biri olacağına inanıyorum. Takıntılarını pozitif olarak kullanabilirsin. Mesela notların için kullan. Atıyorum neden 70 alamadım da 68 aldım diyebilirsin veya niye takdir almıyorum da teşekkür alıyorum diyebilirsin. Annen için verdiğin sözü tutmanda ayrı güzel bir olay. Sen bence böyle devam et kardeşim. Boşver oyun saatlerini filan. Bazen kaçamak yaparsın 4 saatte oynarsın. Abartmaman önemli :) Güzel yoldasın 👍

Benim de sana anlatmak istediğim o aslında.

Bu şekilde devam edersen senin başarılı biri olacağına inanıyorum. Takıntılarını pozitif olarak kullanabilirsin. Mesela notların için kullan. Atıyorum neden 70 alamadım da 68 aldım diyebilirsin veya niye takdir almıyorum da teşekkür alıyorum diyebilirsin. Annen için verdiğin sözü tutmanda ayrı güzel bir olay. Sen bence böyle devam et kardeşim. Boşver oyun saatlerini filan. Bazen kaçamak yaparsın 4 saatte oynarsın. Abartmaman önemli :) Güzel yoldasın [emoji106]
Derslerimde pek takıntılığım olmadı ama 69.7 veya 84 gibi notlara teslim oldum. Çünkü nediren yaşamıyorum bu kılpayı durumları :).

Derslerimde pek takıntılığım olmadı ama 69.7 veya 84 gibi notlara teslim oldum. Çünkü nediren yaşamıyorum bu kılpayı durumları :).
Olma teslim. Daha yükseklere takıntı yap. Heyecanlı ve aksiyonlu olur :) Üniversiteye kadar hiç çalışmaz ve dersleri sallamazdım. Üniversiteye girdikten sonra benim gibi bir öğrenci bile takıntılı oldu. Mezun oldum ama ilkokul ve lise temel bilgi eksikliklerinin acısını çok çektim. Millet sadece normal derse çalışırken, ben oturup ilkokul, lise derslerine de çalışıyordum. Pişman oldum olmasına ama başardım sonunda :) Şimdiden işi sıkı tut. Sonra benim gibi pişman olma. Hadi iyi forumlar sana. Başarılar dilerim hayatında👍

Olma teslim. Daha yükseklere takıntı yap. Heyecanlı ve aksiyonlu olur :) Üniversiteye kadar hiç çalışmaz ve dersleri sallamazdım. Üniversiteye girdikten sonra benim gibi bir öğrenci bile takıntılı oldu. Mezun oldum ama ilkokul ve lise temel bilgi eksikliklerinin acısını çok çektim. Millet sadece normal derse çalışırken, ben oturup ilkokul, lise derslerine de çalışıyordum. Pişman oldum olmasına ama başardım sonunda :) Şimdiden işi sıkı tut. Sonra benim gibi pişman olma. Hadi iyi forumlar sana. Başarılar dilerim hayatında👍

Sizede iyi forumlar hocam. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı