Steam oyun kısayoluna BAT komutu ekleme

zgnnet

Hectopat
Daha fazla  
Steam hesaplarımda yer alan oyunların masaüstü simgelerini BAT dosyası ile yazarak otomatik olarak oyuna çift tıkladığımda Steamle beraber açmak için nasıl bir komut girmek gerekir?

İstediğim yöntem sadece batla alakalı şöyle ki;

1- Steamin bilgisayar açılırken otomatik açılmasını istemiyorum.
2- Steam özelliklere -login -username gibi kullanıcı adı ve şifre içeren bilgiler atamak istemiyorum.
3-Steamin masaüzerindeki simgesini ayrıca bir bat dosyasıyla kullanıcı adı, şifre ve konum gibi verileri girerek yazdım ve exe'ye çevirdim. Bunda sorun yok tıkladığımda saatin oraya açılıp atıyor simgesini.

Sorum umarım anlaşılır olmuştur. Tekrar ediyorum masaüstündeki oyun simgesine tıklandığı zaman önceden yazılmış steam bat ile birlikte açılacak kod lazım. Acemi birisiyim ve bu konulara tam hakim değilim ama bunu yapabilmem benim açımdan önemli. Bazı kodlar denedim ama hep hata aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Steam oyun kısayolları normal şartlarda zaten Steam'i otomatik olarak çalıştırıyor. Anladığım kadarıyla amacınız Steam'i manuel olarak oyunlarla birlikte çalıştırmak istiyorsunuz. Steam'e kullanıcı adı ve şifreyi kaydettirin. Ardından Steam menüsünden oyunlar için masaüstü kısayolu oluşturun. Bu kısayollar Steam bağıntılı oldukları için önce Steam'i sonra oyunu çalıştırırlar. Yanlış anladıysam belirtin.
Screenshot_12.png

Windows 10 ise görev yöneticisine girip Başlangıç kısmından Steam'i kapatabilirsin. Windows 10 değilse Ccleaner tarzı programlar ile aynı işlemi gerçekleştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı