Steam oyunları açılmıyor

iceberg987

Hectopat
Daha fazla  
This war of mine 15 gündür açılmıyor ve Total War:Atilla'yı dün indirimden aldım o da açılmıyor. Kafayı yemek üzereyim. Oyun için çift tıkladığımda önce açılıyor - eşitleniyor diyor ardından hiç ses seda yok... Steam dil ayarlarını değiştirdim dosyaları doğrulardım ama bir türlü oyun açılmıyor. İşletim sistemi Windows 10. GTX 670M kullanıyorum belirtmemde faydası olur mu bilmiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Dün malesef yediğim cezadan dolayı cevap yazamadım. Sizin dediğiniz gibi klasörlerin türkçe karakter var mı yok mu diye araştırdım öyle bir sorun yoktu. İkinci olarak steamin bütün oyunlarını sildim steamide sildim. Ardından tekrardan C'ye kurdum oyunlarda dahil. Sonuç yine aynı.

Acaba sorun oyunda mı diye düşündüm 1 TL'ye Sniper Ghost Warrior 2 ' yi aldım. Sonuç yine aynı ayrıca steamın dilinide ingilizce olarak değiştirdim farketmedi. Ekran kartımı güncelledim sonuç yine hüsran yani naptıysam neyi denediysem hiçbirisi olmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa oyunları geri iade etmeyi düşünüyorum.

Sorun The division'u aldığımda başıma gelmişti. Steam'i kapatıp oyunun kurulu olduğu yerden başlattığım zaman açabiliyorum ancak masaüstündeki kısayoldan açılmıyor. Oyunun kurulu olduğu yerden açılırsa masaüstüne kısayol atın masaüstünden açın.

Sorun The division'u aldığımda başıma gelmişti. Steam'i kapatıp oyunun kurulu olduğu yerden başlattığım zaman açabiliyorum ancak masaüstündeki kısayoldan açılmıyor. Oyunun kurulu olduğu yerden açılırsa masaüstüne kısayol atın masaüstünden açın.

Malesef onu da denedim. Ama sonuç yine aynı :(

Az önce Limbo'yu aldım. Bunda da mı aynı sorun var diye. Oyun açıldı sorun sadece Attill, Sniper GW2 ve This War Of Mine'da devam ediyor. Lütfen birisi yardımcı olsun intahar edecem yoksa :)

Akla gelebilecek çözüm yollarını denedim. Ekran kartım güncel, virüs taramasını yaptım, klasörlerde türkçe karakter yok, oyunları kaldırıp tekrar yükledim, dosyaları doğrulattım ama sorun bir türlü geçmedi gitti. Asus Rog serisi laptop kullanıyorum sistemim her oyun için makul seviyede oynanabilir. Yardım ederseniz çok mutlu olurum Recep Bey.

Dosyaları eşitlemeyi denediniz mi? Bir eksik dosya olabilir. Bir de, framework 3 ya da 4 ne destekliyorsa onu yükleyin. Bazen framework ya da directx ile ilgili böyle şeyler yapıyor oyunlar.

Hocam akla gelebilecek herşeyi denediğimi düşünüyorum bilgim dahilinde. Dosyaları kaldırdım yeniden yükledim, eşitledim, freamwork, direct x en güncel sürümlerini yükledim, virüs taraması yaptım sonuç olumsuz. Daha başka yol gösterebilecek olan varsa lütfen yardım etsin iyice bunalttı bu sorun beni.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı