Steam Oyunların Simgeleri Gözükmüyor

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Oyunları yedekten geri yükledim. Ama simgeleri ekteki gibi gözüküyor. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• steam.jpg
    steam.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 2.254
İlk olarak Oyun simgelerini kaldırın.
Başlat>Ayarlar>Sistem>Depolamayı açın.
Diskte yer açın seçeneğine tıklayın. Temizleme işlemini yapın.

Screenshot_4.png

Steam üzerinden yeniden oluştur.

Adsız.png

Steamden oyuna sağ tıklayıp özellikler çıkacak ordan oyun dosyalarını doğrula diye bir seçenek olacak onu yaptıktan sonra düzelecek mi ? onu bir deneyin

Steamden oyuna sağ tıklayıp özellikler çıkacak ordan oyun dosyalarını doğrula diye bir seçenek olacak onu yaptıktan sonra düzelecek mi ? onu bir deneyin
Düzelmedi onuda denedim.
Sorunu kısayolun açılacağı yeri Internet ve varsayılan olarak seçerek çözdüm. Simgede geldi oyun da oradan açılıyor.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatacağım ama sorunu çözdüm gayet kolay
1. Steam'ın içinde ki "librarycache" dosyasını silin
2. sonra steamdan çıkış yapın geri girin
3. sonra kütüphanenize hangi oyunun simgesi dünya olmuşsa oyuna sağ tık yapın "masaüstüne kısayol oluştur" deyin sorun çözülmüştür.

Simgesi gözükmeyen oyunlardan bir tanesinin üzerine gel. Sağ tıkla özellikler de. Karşına genel sınıfında birlikte aç: Bilinmeyen uygulama diye bir şey çıkacak. Kenarında yazan değiştir ögesine tıkla. Onu bilinmeyen uygulama yerine internet tarayıcısı yap. Böylece sorunun düzelmiş olacak. Bende aynı şekilde düzeldi.

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Hiçbiryerde çözüm bulamadığım için çözüm olsun diye yazayım dedim. Bilgisayarı formatladıktan sonra oyunların kısayollarında simgeler görünmüyordu bende de. Çözümü çok basitmiş. Kısayolları steamden masaüstüne gönderin, sonra kısayollara sağ tıklayarak simge değiştire tıklayın. Gözat'ı seçerek oyunun ".exe" yani uygulamasını bulun ve onu simge dosyası olarak seçin. Bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı