Steam oyunlarında Türkçe yama ban sebebi mi?

thestalker

Hectopat
Yer
Bilinmiyor.
Steamden alınan oyuna Türkçe yama atılırsa banlanır mıyım ?

S.T.A.L.K.E.R oyunun Türkçe yaması mod halinde "TheManyax" tarafından yapılmış.

Jira

Zettapat
Makaleler
19
Yer
Boeing 777
Dil yamaları oynayışa etki etmediği için bir şey olmaz. Fakat bazı yapımcılar bunu yasaklıyor. Eğer yasaklıysa büyük ihtimal oyunun hata verir ve açılmaz. Değilse Türkçe yamadan ban yemezsin.

Plyra

Kilopat
Makaleler
5
Yer
KEBAB WONDERLAND
Oyun dosyalarına müdahale, oyunların %90'ında amacı ne olursa olsun ceza sebebidir. Çünkü burada hile de, yama da yüklüyor olabilirsiniz. Genellikle bunun ayrımı yapılmaz.

Tek kişilik kısımlarda yama kullanmanız sıkıntı yaratmaz ama çevrimiçi kısımlara yamayla girerseniz başınız ağrıyabilir. Çok oyunculu oynamadığınız sürece genelde ceza almazsınız.

Dark Might

Hectopat
Yer
İzmir
Bende The Walking Dead, Mafia 2 ve Assassin's Creed Black Flag oyunlarında oyunçeviri.com'un türkçe yamaları mevcut şu ana kadar bir şey olmadı. Ben çoğu youtuber'ın GTA 5 gibi oyunlarda türkçe yama ile online oynadıklarını görmüştüm. @Plyra diyene kadar bilmiyordum bu ban olayını. Mesela ben Assassin's Creed Black Flag de online girersem banlanma riskim mi var yani?

Plyra

Kilopat
Makaleler
5
Yer
KEBAB WONDERLAND
Online oyunlarda hile kullanıp yıllarca banlanmayan oyuncular da oluyor. Yamayı tespit etmek hileyi tespit etmekten daha zor. Yani şanssızsanız ban yiyebilirsiniz. GTA V veya Black Flag özelinde soruyorsanız bu durumu oyunu geliştiren şirketin destek birimine sormak daha mantıklı bir fikir.

Yuspro

Hectopat
Makaleler
1
Kimseye sormanıza gerek yok gönül rahatlığıyla alın oynayın. 2014'den beri oyunlarımı Steam'den alıyorum ve bu oyunların %80'ini Türkçe yama ile oynadım hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. Zaten Steam'in iade etme sistemi çok güzel, diyelim ki yamdan dolayı bir hata alıyorsunuz ve oyunu oynayamadınız ide edersiniz olur biter :)

Alex de Souza

Hectopat
Makaleler
1
Türkçe Yama'ların hiç birinde böyle bir olasılık yok. VAC sistemi kodları denetler ve yasakladığı kodları sisteme raporlar.

İzol

Femtopat
Kimseye sormanıza gerek yok gönül rahatlığıyla alın oynayın. 2014'den beri oyunlarımı Steam'den alıyorum ve bu oyunların %80'ini Türkçe yama ile oynadım hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. Zaten Steam'in iade etme sistemi çok güzel, diyelim ki yamdan dolayı bir hata alıyorsunuz ve oyunu oynayamadınız ide edersiniz olur biter :)
Kanka yama için hangi siteyi kullanıyorsun acaba?

Yukarı