Steam oyunlarında Türkçe yama ban sebebi mi?

Oyun dosyalarına müdahale, oyunların %90'ında amacı ne olursa olsun ceza sebebidir. Çünkü burada hile de, yama da yüklüyor olabilirsiniz. Genellikle bunun ayrımı yapılmaz.

Tek kişilik kısımlarda yama kullanmanız sıkıntı yaratmaz ama çevrimiçi kısımlara yamayla girerseniz başınız ağrıyabilir. Çok oyunculu oynamadığınız sürece genelde ceza almazsınız.

Bende The Walking Dead, Mafia 2 ve Assassin's Creed Black Flag oyunlarında oyunçeviri.com'un türkçe yamaları mevcut şu ana kadar bir şey olmadı. Ben çoğu youtuber'ın GTA 5 gibi oyunlarda türkçe yama ile online oynadıklarını görmüştüm. @Plyra diyene kadar bilmiyordum bu ban olayını. Mesela ben Assassin's Creed Black Flag de online girersem banlanma riskim mi var yani?

Online oyunlarda hile kullanıp yıllarca banlanmayan oyuncular da oluyor. Yamayı tespit etmek hileyi tespit etmekten daha zor. Yani şanssızsanız ban yiyebilirsiniz. GTA V veya Black Flag özelinde soruyorsanız bu durumu oyunu geliştiren şirketin destek birimine sormak daha mantıklı bir fikir.

Kimseye sormanıza gerek yok gönül rahatlığıyla alın oynayın. 2014'den beri oyunlarımı Steam'den alıyorum ve bu oyunların %80'ini Türkçe yama ile oynadım hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. Zaten Steam'in iade etme sistemi çok güzel, diyelim ki yamdan dolayı bir hata alıyorsunuz ve oyunu oynayamadınız ide edersiniz olur biter :)

Kimseye sormanıza gerek yok gönül rahatlığıyla alın oynayın. 2014'den beri oyunlarımı Steam'den alıyorum ve bu oyunların %80'ini Türkçe yama ile oynadım hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. Zaten Steam'in iade etme sistemi çok güzel, diyelim ki yamdan dolayı bir hata alıyorsunuz ve oyunu oynayamadınız ide edersiniz olur biter :)
Kanka yama için hangi siteyi kullanıyorsun acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı