Steam oyunlarını harici hard diske kaydetme

Auuuo123

Decapat
Benim şöyle bir düşüncem var. Laptopta 256 GB SSD olduğu için Steam Launcher'imi SSD'ye kuracağım. Fakat alan az olduğu için oyunlarımı harici HDD'ye kuracağım. Yani harici hard disk sürekli takılı kalacak ve ben SSD'deki Steam'dan oyunu başlattığımda harici HDD'de olan oyunu başlatacak. HDD'yi oyun deposu olarak kullanacağım da diyebiliriz. Bunu nasıl yapabilirim? Steam klasörünü kopyalarsam bir anlamı kalmıyor.

Hocam zaten indirirken nereye indirmek istersin diye soruyor onu gözatdan SSD yerine HDD'yi seçersen sorunun çözülür bence.

Benim şöyle bir düşüncem var. Laptopta 256 GB SSD olduğu için Steam Launcher'imi SSD'ye kuracağım. Fakat alan az olduğu için oyunlarımı harici HDD'ye kuracağım. Yani harici hard disk sürekli takılı kalacak ve ben SSD'deki Steam'dan oyunu başlattığımda harici HDD'de olan oyunu başlatacak. HDD'yi oyun deposu olarak kullanacağım da diyebiliriz. Bunu nasıl yapabilirim? Steam klasörünü kopyalarsam bir anlamı kalmıyor.

HDD'de bir Steam kütüphanesi olışturarak yapılır.

Oyunu indirirken soruyor zaten. Yüklediğiniz oyunları taşımak isterseniz istediğiniz oyuna gelip sağ tıklayın, özellikler sekmesinde yerel dosyalar kısmından yapabilirsiniz.

Oyunu nereye kurmak istediğini söylediğinde HDD'ye bir tane SteamLibrary dosyası oluşturuyorsun ve onu seçiyorsun, hepsi bu kadar.

Geri
Yukarı