Steam oyunlarını internetsiz oynamak

janggeum

Hectopat
TTNET taahhütüm bittiği için interneti iptal ettiriyorum. Bana uygun tarife bulana kadar internetsiz olacağım. Bu zaman içerisinde steam' deki The long dark ve ETS 2' yi oynamak istiyorum. İnternetsiz nasıl oynayabilirim?

Adsız.png

Teşekkürler denedim oldu. Peki internetsiz oyun ilerlemem steam' e kayıt olur mu? Yani ileride internet çektirdiğim zaman oyunları güncellediğim zaman, kaydettiğim yerden devam edebilir miyim?

Teşekkürler denedim oldu. Peki internetsiz oyun ilerlemem steam' e kayıt olur mu? Yani ileride internet çektirdiğim zaman oyunları güncellediğim zaman, kaydettiğim yerden devam edebilir miyim?
Oyun Steam Cloud aracılığı ile buluta kaydediliyorsa maalesef ilerlemen kaydolmaz. Fakat yerel dosyalara kayıt eden bir oyunsa kaldığın yerden devam edebilirsin.

Teşekkürler denedim oldu. Peki internetsiz oyun ilerlemem Steam' e kayıt olur mu? Yani ileride internet çektirdiğim zaman oyunları güncellediğim zaman, kaydettiğim yerden devam edebilir miyim?
Oyun normalde Cloud servisi kullanıyorsa internet olmadığı için doğal olarak kayıtlarını internet ortamına yükleyemeyecek. Onun yerine local olarak kendi diskinde yer alacak. İnternet bağladığında local diskindeki kayıtlar Cloud'a yüklenmiş olacak. İnternet bağladıktan sonra saveine nereden devam edeceğini soran oyunlar olursa localı seç, yoksa Cloud'da kayıtlı olan eski saveinle oynamaya devam edersin, en kötüsü de o savein üstüne yazması olur, zamanın boşa gider. Bu arada Kablonet paketlerine bakmanı tavsiye ederim, Türknet, vesaire hep ikinci planda olsun. Yarın, öbür gün muhatap bulamama ihtimalin var, fazlasıyla bekletirler. Ankara'da yaşıyorum, ne zaman Kablonet'e arıza kaydı bıraksam bir saat içinde ekipler gelmiş, sorunumu çözmüş ve gitmiş oluyor. 50Mbps download / 5Mbps upload + Teledünya internet + sinema paketi 70TL gibi bir fiyata alınabilir, 80TL civarına da bu hızı 100Mbps download / 10Mbps upload'a çıkartabilirsin diye hatırlıyorum. Yeni müşteriler için bu kampanya geçerli mi bilmiyorum, araştırmak en iyisi.

İnternet yokken elde ettiğin oyun başarımları ve oynama süren kaydedilmiyor. Örnek: 250 saat ETS 2 oynama süren var internet gitti ve internet yokken 50 saat oynadın internet geldiğinde 250 saat olarak gözükür.

Mantıken buluta kayıt olamaz çünkü bağlantınız yoktur. Bilgisayarınıza manuel olarak kaydedin. Sonrasında internete bağlandığınızda otomatik olarak senkronize olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı