Steam oyunu sıfırlama nasıl yapılıyor?

venomakasa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

CS 1.6 da oyun ayarlarıyla oynadım çok kötü oldu sıfırlayamıyorumda. Steam'den oyunu silip tekrar yükledim yine aynı. Ne saçma bir şey bu oyunu yeniden yükleyince ilk yüklemiş gibi olması lazım ama bu eski ayarları kullanıyor silinen ayarlar nasıl bir daha geliyor nasıl sıfırlarız bu oyunu Steam'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında saçma değil ayarlar steam bulut sunucularında saklanıyor o yüzden öyle. Bence kullanışlı bir özellik. Oyun ayarlarını sıfırlama ise oyun içinden olması lazım. Ayarları yaptığın kısımda varsayılanlara dön gibi bir seçenek olması gerek. Genelde oyunlarda bu oluyor. CS’de var mı bilmiyorum tabi, genele göre yazdım.

Steam'in dosyalarında ayarlar mevcut. Resimdeki yola gidin. O alanda oyunun ID'sini bilmeniz gerekiyor. Yanlış oyunun ayarlarını silmeyin. Oyunun ID'sinin bulunduğu klasörü silin.
Oyunun ID'si şurada. Tarayıcı linkinde örneğin; store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/ arasında koyu renk yazılan oyunun ID'sidir.

1657637177658.png

Oyunu yeniden yükleyince ilk oyunmuş gibi olması neden lazım olsun ki? Genelde oyun arızaları dışında ayarlar, oyun içi ilerlemelerin falan kaybolmaması daha çok istenir, doğal olarak olması gereken de çoğunluğun istediği oluyor. Ayarları sıfırlamak için oyunu silip baştan kurmak biraz fazla meşakatli bir iş değil mi? Ayarlara girip varsayılan ayarlara dön seçeneğini seçebilirsin.

Eğer bu ayarı bulamadıysan veya yoksa ve illede oyunu silip baştan kurmak istiyorsan ve cloudda saklanmasını istemiyorsan steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özelliklere girerek.
ss2.png

Resimde gördüğün tiki kaldırmayı deneyebilirsin. Yalnız bunu daha önce hiç kullanmadım, yani kapatma ihtiyacı duymadım. Bu yüzden bunu kapattığın an o oyun için bulutta saklanan ayarlar ve kayıtlar siliniyor mu yoksa üstüne yenisi yazılmıyor ama kaldığı yerden devam mı ediyor ya da hem silinmiyor hem de kullanmıyor mu bilmiyorum. Bu üç ihtimalden biri olacak muhtemelen :D Deneyip görebilirsin.

Steam'in dosyalarında ayarlar mevcut. Resimdeki yola gidin. O alanda oyunun ID'sini bilmeniz gerekiyor. Yanlış oyunun ayarlarını silmeyin. Oyunun ID'sinin bulunduğu klasörü silin.
Oyunun ID'si şurada. Tarayıcı linkinde örneğin; store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/ arasında koyu renk yazılan oyunun ID'sidir.

Eki Görüntüle 1448948
oyun İD i nereden öğrenebilirim

Sayfasında 10 yazıyor ama benim dosyalarımda yok ne yapabilirim?
Oyuna girince ne kadar mermim kaldığını vb. göremiyorum ekranımda sadece silahım var ve W s çalışmıyor farem sadece yukarı, aşağıya iniyor sağ sola bakamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1448948
İşe yaradı.

Geri
Yukarı