Steam takas nasıl yapılıyor?

Steam takası esnasında herhangi bir ödeme işlemi yapmazsınız.
Tam olarak neyi kastediyorsunuz? Detaylandırın. ByNoGame vs. gibi bir siteden CS:GO skini falan mı ald.

Hayır DotA 2 international Battle Pass paketlerinde çıkan eşyaları zamanında almadım. Şimdi almak için uğraşıyorum. Dotagiftx sitelerinde trade olarak satılınıyormuş ödemeyi nasıl yapacağım onu soruyorum. Ödemeyi yapıp onlar bana eşyayı hediye olarak gönderecek kural böyleymiş.(Hediyeyi steam kulanıcıları atacak site değil)

@benekimms Anladım. Belirttiğiniz siteye baktım, takas ile çalışmıyorlar sanırım. Çünkü eşyalar ''topluluk pazarında listelenemez ve takas edilemez.'' olarak gözüküyor. Sadece hediye edilebilir olarak gözüküyorlar. Örneğin ilandaki ürünlerden biri bu, en altındaki etiketlerde yazıyor:
DotA 2 eşya.jpg

O zaman site takas aracılığı ile çalışmıyor. Dediğiniz gibi hediye gönderme sistemi ile çalışıyor. DotA 2'de bir kişinin diğer bir kişiye hediye gönderebilmesi için iki kullanıcının Steam üzerinden en az 30 gün boyunca arkadaş kalması lazım diye hatırlıyorum.

Sitenin çalışma prensibini öğrenmek için biraz daha göz gezdirdim, tam anlayamadım. Sadece ürünü listelemeye ve aracı olmaya yarıyor sanırım bu site. Çünkü sitede şöyle bir yazı buldum: ''Bu web sitesi dolandırılan öğelerden sorumlu değildir ve onları kurtarmanıza veya dolandırıcıları dolandırmanıza yardımcı olamaz.'' Anlaşılan karşılıklı güven ile alışveriş var. Ödeme işleminin nasıl olacağını da anlamadım maalesef.

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum sağ ol. Benim de anladığım kadarıyla satan kişinin istediği yerden ödeme yapıyoruz mesela biri açıklamaya ödeme için PayPal yazmış demek ki kişiye göre değişiyor.

Geri
Yukarı