Steam Payday 2 25 GB olmasına rağmen 57 GB yer kaplıyor

Herkese selamlar.

Arkadaşlar sorun şu; Steam'den Payday 2 Ultimate Edition oyununu aldım yani full DLC'li versiyonunu.

Aşağıda gördüğünüz gibi C diskimin özelliklerini yani toplam depolama alanımı ve şu anda boşta olan depolama alanını attım.

75 GB boşta depolama alanım var daha.

413552

Şimdi gel gelelim asıl soruna, kütüphaneye gelip Payday 2'nin üstüne tıkladığımda yükle tuşuna basıyorum ve aşağıda gördüğünüz gibi bana gerekli depolama alanının 57 GB olduğunu söylüyor.

Yani 75 GB - 57 GB = 18 GB

Bu demek oluyor ki eğer oyun 57 GB indirme yaparsa C diskimde toplam 17-18 GB arası bir yer kalacak.

Fakat yukarıdaki resimde gördüğünüz ileri tuşuna basıp Payday 2'yi kurmaya çalıştığımda dosya yükleme ekranında oyunun 25 GB olduğunu gösteriyor ve nedense C diskimde 17 GB yer kalmış olarak gözüküyor yani sorun şu; Steam oyunu 25 GB olarak indiriyor ama C diskimde 57 GB'lık yer kaplıyor ve bana 17-18 GB'lık bir alan kalıyor normalde bana 75 GB - 25 GB = 50 GB yer kalması lazım.

EDİT: Ne demek istediğimi anlamayan varsa bununda resmini aşağıya bıraktım bir göz atın.

413555

Oyunun kurulum dosyalarını indiriyor ve o dosyalara unpack işlemini uyguluyor. Tıpkı bir CD'den bilgisayara oyun yüklemek gibi. CD 4.7GB'tır fakat kurulumu yaptığınızda sıkıştırılmış dosyalar unpack işlemi ile tam versiyona geçiş yapar bu da daha fazla yer kaplamasını sağlar.

İndirme boyutu yükleme boyutundan düşük olur. Örneğin The Forest 1.4 GB iniyor ama oyun tamamen inip oynanacak hale geldiğinde 5.7 GB yer kaplıyor. İndirme boyutu sizi yanıltmasın, "Gerekli Depolama Alanı" oyunun kaplayacağı yeri söyler.

Selam dostum,
Steam bazen yüklenecek oyun için abartılı alan ayırabiliyor bence. Bende yakın bir tarihte Payday 2 indirdim ve steam bende de fazla alan ayırdı ancak yükleme tamamlanınca ayrılan fazla alan boşaldı. Unpack işlemleri kısmı doğru ancak bende en azından Payday 2 için böyle oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı