Çözüldü Steam pazar kullanabilmek için kaç TL yüklemek gerekli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Selamlar, kart düşürmek için yeni hesap açacağım takas gönderebilmek için kaç TL yükleme yapmam gerekli?

5.00 USD.

Steam cüzdanı ile yan hesaptan bu hesaba oyun alsam geçerli olur mu?

Bu özelliklere erişmenizi sağlayacak bazı satın alma örnekleri şöyledir:
  • Steam Cüzdanınıza 5 Amerikan Doları veya daha fazla bir yükleme gerçekleştirmek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk oyun veya oyunlar satın almak
  • Steam hesabınıza 5 Amerikan Dolarına denk bir Steam Cüzdan kartı yüklemek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk bir Steam Hediyesi satın almak (arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz)
(Kaynak: Limited User Accounts - Managing Your Account Features - Veri Tabanı - Steam Support)
Selamlar, kart düşürmek için yeni hesap açacağım takas gönderebilmek için kaç TL yükleme yapmam gerekli?

5.00 USD.

Bu özelliklere erişmenizi sağlayacak bazı satın alma örnekleri şöyledir:
  • Steam Cüzdanınıza 5 Amerikan Doları veya daha fazla bir yükleme gerçekleştirmek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk oyun veya oyunlar satın almak
  • Steam hesabınıza 5 Amerikan Dolarına denk bir Steam Cüzdan kartı yüklemek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk bir Steam Hediyesi satın almak (arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz)
(Kaynak: Limited User Accounts - Managing Your Account Features - Veri Tabanı - Steam Support)

Çözüm
Şartlar:
1-) Steam hesabında en az 5 Amerikan Doları harcama yapmış olmak. (Skin almak değil. Oyun yazılım, falan)
2-) Ayrıca son satın alımının üstünden 1 yıl geçmiş olmaması.
3-) Eğer son satın alımın 1 yılı geçti ise, tekrar satın aldıktan 7 gün sonra pazara hakkın açılır.
4-) Yeni hesaplarda, 3 numara geçerli mi bilmiyorum.

Şartlar:
1-) Steam hesabında en az 5 Amerikan Doları harcama yapmış olmak. (Skin almak değil. Oyun yazılım, falan)
2-) Ayrıca son satın alımının üstünden 1 yıl geçmiş olmaması.
3-) Eğer son satın alımın 1 yılı geçti ise, tekrar satın aldıktan 7 gün sonra pazara hakkın açılır.
4-) Yeni hesaplarda, 3 numara geçerli mi bilmiyorum.
2 yıldır kullanımıyorum şimdi bakınca hala pazarı kullanabiliyorum. Hesap 5 yıllık.

Aslına bu kısıtlamaları kaldırmak demektir. 5 Dolar harcamanız gerek. Bu sayede pazara erişim sağlayabilir,arkadaş ekleyebilir ve takas atabilirsiniz. 5 Dolar harcadığınız zamandaki kura göre hesaplanır ne kadar harcadığınız. Yani 5 Dolar harcayınca ya dolar yükselirse diye endişelenmenize gerek yok. Siz zamanında zaten 5 Dolar harcadınız.

kullanabiliyorum. Hesap 5 y
Bana 3 hafta önce mesaj gelmişti. Son steam ürünü satın alımınız üstünden 1 yıl geçti. Pazar kısıtlamanız başlamıştır diye. İlk satın alımımdan 7 gün sonra kısıtlamam tekrar kalktı.

5 USD olduğunu biliyorum ancak Steam dolar kuru 2,1 denmiş forumda o zaman 15 TL yüklediğimde oluyor sanırım.
Cevaplarınız için teşekkürler.
Öyle ise 10 Lira 50 Kuruş yatırmalısınız. Bu arada 10 TL en düşük miktar yatırma konusunda. Galiba E-Pin alacaksınız.
Minimum 23 diye biliyorum, emin değilim.
Benim bildiğim kadarıyla 5 Dolar kaç tl tutuyorsa şu an o kadar harcamalı.

Geri
Yukarı