Steam Pazar Yüksek Fiyattan Ürün Alım Durumu

cgokhans

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam'deki pazar işleyişini kavrayabilmiş değllim. Örnekle anlatacak olursam almak istediğimiz bir kart ile ilgili 5 kuruştan 500 alım, 4 kuruştan 700 alım açılmış olsun. Pazar geçmişine baktığımızda aynı gün içerisinde henüz 5 kuruştan yapılan alımlar bitmeden arada örneğin 7 adet 4 kuruştan alım gerçekleşmiş görünüyor. Burada satan kişi kasten mi 5 kuruşa alıcı varken 4 kuruşa satış veriyor? Amacı nedir anlamıyorum.

Ya da bir kart satacağız. Ürünün fiyatlarına bakıyoruz minumum 41 kuruştan satışa koymuşlar, 42, 43 diye gidiyor. Ama verilen satış miktarlarına baktığımızda mantıken 43 kuruşa satışa koyuyoruz. Pazar geçmişine baktığımızda o da nesi? 41 kuruştan 6 satış varken aynı gün 63 kuruştan 2 satış gerçekleşmiş. Daha ucuzu dururken kim daha pahalı bir sipariş girer? Ben bunlara anlam veremiyorum. Anlayan birisi varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Pazara koyarken minimum fiyat neyse o anlık onu gösteriyor.
Daha önceden oluşturulmuş siparişler varsa ilk önce pahalıdan ucuza satılıyorlar.
Çok basit bir sistem anlamadığın tam olarak nedir. 44 kuruşa satılan bir kart varken 66 kuruşluk bir kartın satılmış olması mı?
Belki arkadaşıdır bilerek pahalı satın almıştır. Parasını düz yapmak isteyenler vardır. Çok fazla varyasyon çıkar böyle. Sen pazarın en düşük fiyatına satış yapma geç satarsın ama satarsın.

Pazara koyarken minimum fiyat neyse o anlık onu gösteriyor.
Daha önceden oluşturulmuş siparişler varsa ilk önce pahalıdan ucuza satılıyorlar.
Çok basit bir sistem anlamadığın tam olarak nedir. 44 kuruşa satılan bir kart varken 66 kuruşluk bir kartın satılmış olması mı?
Belki arkadaşıdır bilerek pahalı satın almıştır. Parasını düz yapmak isteyenler vardır. Çok fazla varyasyon çıkar böyle. Sen pazarın en düşük fiyatına satış yapma geç satarsın ama satarsın.
normalde sistem basit ama dediğiniz gibi 44 kuruşluk kart varken 66 kuruştan satış yapılmasına insan anlam veremiyor. O zaman bazıları arkadaşlarından daha pahalıya satın almak için örnekteki gibi 44 kuruşluk dururken 66 kuruş yazıyor. Ne bileyim böyle bir çok insan var anlaşılan. Pazara satış grafiğine göre koyupta aylarca beklediğim ürünler oluyor. Mecbur çok fazlada uzamayacak rakamlara koymaya dikkat ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı