Steam profiline izinsiz girişler

atekral

Centipat
Daha fazla  
Bir süredir bilgisayara girmiyordum. Maillerimi kontrol ederken, birileri 27 Kasım tarihinde mailimi kullanarak Steam hesabıma giriş yapmış. Steam ismimi değiştirip cüzdanımdaki bakiyeden eşyalar alıp durmuş. Alıcıların profillerine girdiğimde çoğu sahte veya oluşturulmamış profildi fakat alım yapan bir tane gerçek hesap vardı. Bu profilin ismi "puerquillo" idi. Şahsın profil yorumlarında ise aynı durumu yaşayan birinin yorumunu gördüm. Onlarca alım satım yapmasına rağmen tek bir mail bile Gmail hesabıma gelmedi. İlk iş şifremi değiştirim fakat şimdi ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Steam3.jpg
    Steam3.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 71
  • Steam4.jpg
    Steam4.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 68
  • Steam5.jpg
    Steam5.jpg
    131,1 KB · Görüntüleme: 56
  • Steam7.jpg
    Steam7.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 57
  • Steam8.jpg
    Steam8.jpg
    144,1 KB · Görüntüleme: 52
  • Steam9.jpg
    Steam9.jpg
    145,6 KB · Görüntüleme: 57
  • steaml6.jpg
    steaml6.jpg
    148,3 KB · Görüntüleme: 67
Steam destek ile iletişime geçip mağduriyetinizi bildirseniz iyi olur bence. Tam olarak ne yapabilirler bilmiyorum ama bu tarz durumları önemserler diye düşünüyorum. Üç aşamalı kimlik doğrulama mıdır nedir o açık mıydı hesabımızda? Ona rağmen giriş yapılmışsa büyük bir güvenlik açığı var demektir.

Steam destek ile iletişime geçip mağduriyetinizi bildirseniz iyi olur bence. Tam olarak ne yapabilirler bilmiyorum ama bu tarz durumları önemserler diye düşünüyorum. Üç aşamalı kimlik doğrulama mıdır nedir o açık mıydı hesabımızda? Ona rağmen giriş yapılmışsa büyük bir güvenlik açığı var demektir.

Sadece mail ile giriş vardı. Fakat mail şifremi bu olaydan önce değiştirip, telefon doğrulaması koymuştum.

Bir süredir bilgisayara girmiyordum. Maillerimi kontrol ederken, birileri 27 Kasım tarihinde mailimi kullanarak Steam hesabıma giriş yapmış. Steam ismimi değiştirip cüzdanımdaki bakiyeden eşyalar alıp durmuş. Alıcıların profillerine girdiğimde çoğu sahte veya oluşturulmamış profildi fakat alım yapan bir tane gerçek hesap vardı. Bu profilin ismi "puerquillo" idi. Şahsın profil yorumlarında ise aynı durumu yaşayan birinin yorumunu gördüm. Onlarca alım satım yapmasına rağmen tek bir mail bile Gmail hesabıma gelmedi. İlk iş şifremi değiştirim fakat şimdi ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Şimdide dil çince gibi bir şey oldu deliricem ya :D

Dosya Ekleri

• Steam10.jpg
    Steam10.jpg
    110,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Sadece mail ile giriş vardı. Fakat mail şifremi bu olaydan önce değiştirip, telefon doğrulaması koymuştum.

Şimdide dil Çince gibi bir şey oldu delireceğim ya :D

Hala mailine giriş yapıldığından şüpheleniyor musun? Eğer şüpheleniyorsan Steam hesabına kayıtlı olan mail adresini güvenli bir mail adresi ile değiştirmeyi dene. Eğer mail adresinden giriş yapılmadığını düşünüyorsan Steam'de ne kadar güvenlik ayarı varsa hepsini etkinleştir. Bu ikisi haricinde bir yol aklıma gelmiyor. Bunlara rağmen hesabına girebilen birisi varsa belki de komple bilgisayarına sızan bir virüs vardır, sırf Steam için komple format atmak ne kadar mantıklı olur bilemem ama bir de format atmayı dene istersen. Tabii bunların yanında -eğer henüz yapmadıysan- durumu Steam destek üzerinden bildirmeyi de unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı