Steam Profiline Yapılan Yorumdan Gelen Virüs

Dün bana da geldi böyle bir şey tıklayıp bir dosya indi fakat açmadan sildim. Bir sıkıntı olmaz İnşallah!

Dün bana da geldi böyle bir şey tıklayıp bir dosya indi fakat açmadan sildim. Bir sıkıntı olmaz İnşallah!
Antivirüs yoksa bulaşmış olma ihtimali var. Kuşkulanıyorsan imzamdaki sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşırsan incelerim.

Aslında "/inventory.png" kısmı dosya uzantısı değil. Bir dizin yani klasör ismidir. Bu dizinde .scr uzantılı backdooru indirecek yönlendirme kodu vardır. Ardından bu ekran koruyucu .scr uzantılı dosyayı indirtmekte. İndirsen de sorun yok. İndirdikten sonra tıklayıp çalıştırdıysan o zaman backdoor sistemine aktif olmakta ve kişisel bilgilerin ve şifrelerin saldırgan eline gitmekte.

Klasik bir trojan düzeneği. Temizlemesi de çok basit. MalwareBytes kurup güncelleyin. Ağ bağlantı kablosunu veya bir şekilde internet bağlantısını kesip tam tarama yapın. Tarama sonucu bulunan zararlıları silin. Sistemi yeniden başlatınç

Bu tür durumlara maruz kalmamak için de aktif koruma sağlayan güvenlik yazılımı kullanın.

avira free yüklü
Ücretsiz antivirüslerde güvenli duvarı olmadığından Mıller'in dediğini karşılamıyor. Ücretli antivirüslerden alabilirsen daha güvenli olur.
Taramalar bitmedi mi?

Ücretsiz antivirüslerde güvenli duvarı olmadığından Mıller'in dediğini karşılamıyor. Ücretli antivirüslerden alabilirsen daha güvenli olur.
Taramalar bitmedi mi?
Şimdi bitti Murat hocam 2 truva atı buldu sildim karantinadan. Yapayım mı sistem tarama raporu 1'i?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı