Çözüldü Steam puanı satın alabilir miyiz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

554130

Decipat
Hocalarım merhaba. Biliyorsunuz Steam'de "puan dükkanı" adında bir şey var. Bu dükkanda Steam puanlarınızla alışveriş yapabiliyorsunuz. Ben bir sürü oyun almama rağmen hâlâ yalnızca 2200 puanım var. İstediğim arka plan ve çerçeve tarzı şeylere param yetmiyor. Bu Steam puanlarını herhangi bir yerden satın alma gibi bir şansımız bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa ve öyle bir şey yaparsak ban riski var mı?

Bilen hocalarım yanıtlarsa sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

Çözüm
İtemsatış gibi sitelerde satılıyor.

Ban riski yok, illegal bir şey yapmıyorsunuz. Profilinize, incelemenize veya çizimlerinize ödül atıyorlar.
Yok diye biliyorum. Oyun satın almak zorundasınız.

Artı -1 Eksi
Hocalarım merhaba. Biliyorsunuz Steam'de "puan dükkanı" adında bir şey var. Bu dükkanda Steam puanlarınızla alışveriş yapabiliyorsunuz. Ben bir sürü oyun almama rağmen hâlâ yalnızca 2200 puanım var. İstediğim arka plan ve çerçeve tarzı şeylere param yetmiyor. Bu Steam puanlarını herhangi bir yerden satın alma gibi bir şansımız bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa ve öyle bir şey yaparsak ban riski var mı?

Bilen hocalarım yanıtlarsa sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

Bazı kişiler para karşılığında satıyorlar. Profilinize ödül atıyorlar ve bu puanlar 14 gün sonra size geçiyor.

Bazı kişiler para karşılığında satıyorlar. Profilinize ödül atıyorlar ve bu puanlar 14 gün sonra size geçiyor.
Technopat de satan sanki görmüştüm fakat ikinci el kanalında olduğundan dolayı o kanalı görüntüleyemiyorum :(

Ban riski yok, illegal bir şey yapmıyorsunuz. Profilinize, incelemenize veya çizimlerinize ödül atıyorlar.
Teşekkür ederim hocam, bakacağım.

Hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum, bir ilan gördüm itemsatışta 10 bin puan 30tl sizce bu fiyata değer mi bir bilginiz var mı bu konuda?

Son düzenleme:
Değer tabii ki. 10.000 puan için çok fazla para harcamak gerekiyor.
Tamam hocam, ben bunu bir arkadaşa söyledim 10 bin steam puanı 30 tl diye. Arkadaşım "Kanka bunların 7 milyon puanı var, bu puanı illegal yoldan kazanıyor olmasınlar?" diye sorunca benim de aklıma çok takıldı. Öyle bir şey olması mümkün mü? Bulduğum satıcıya 550 yorum gelmiş, hepsi 10 yıldız ama yine de bir işkillendim.

Tamam hocam, ben bunu bir arkadaşa söyledim 10 bin Steam puanı 30 TL diye. Arkadaşım "Kanka bunların 7 milyon puanı var, bu puanı illegal yoldan kazanıyor olmasınlar?" diye sorunca benim de aklıma çok takıldı. Öyle bir şey olması mümkün mü? Bulduğum satıcıya 550 yorum gelmiş, hepsi 10 yıldız ama yine de bir işkillendim.

Doğrudur, milyon puanlara sahipler. Fakat bu hesaplar sorunlu olsa dahi ödülleri siz kabul etmiyorsunuz sonuçta. Adam istediği gibi ödül verebilir profilinize. Steam sizin bir ticaret yaptığınızı anlayamaz. Yani bir ban durumuda olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı