Steam sınırlandırılmış hesap hediye gönderince kalkar mı?

Deathgamer

Hectopat
Daha fazla  
Steam'de açılan yeni hesaplarda hesap sınırlandırması oluyor diye biliyorum. Ben daha önce de hiç para yatırmadım hesaba şu an Steam topluluk pazarını kullanmak için 5 dolar harcamak gerekiyormuş. Ben kendime birkaç oyun alacağım onun dışında 1-2 oyunuda arkadaşıma hediye olarak göndersem o 5 dolar a sayılır mı?

Hediyeler sayılmıyor diye biliyorum.(Ben attığınız arkadaşın hesabı için sandım, hediyeyi siz alırsanız kalkar.)

Bu özelliklere erişmenizi sağlayacak bazı satın alma örnekleri şöyledir:

• Steam Cüzdanınıza 5 Amerikan Doları veya daha fazla bir yükleme gerçekleştirmek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk oyun veya oyunlar satın almak
  • Steam hesabınıza 5 Amerikan Dolarına denk bir Steam Cüzdan kartı yüklemek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk bir Steam Hediyesi satın almak (arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz)

Harcamayi kendiniz yaptiginiz sürece arkadasiniza aldiginiz hediye de sayilir.

Bu özelliklere erişmenizi sağlayacak bazı satın alma örnekleri şöyledir:

• Steam Cüzdanınıza 5 amerikan doları veya daha fazla bir yükleme gerçekleştirmek
  • Steam Mağazasından 5 amerikan doları veya daha fazlasına denk oyun veya oyunlar satın almak
  • Steam hesabınıza 5 amerikan dolarına denk bir Steam Cüzdan kartı yüklemek
  • Steam mağazasından 5 amerikan doları veya daha fazlasına denk bir Steam Hediyesi satın almak (arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz)

Yani hocam şimdi ben kendime 30 TL ile oyun alsam 7 TL ile de arkadaşıma oyun hediye etsem sayılıyor mu?

Arkadaş güzelce kaynak atmış.

Steam cüzdana 5 dolar para yatırmak lazım.

Ancak hediye konusu biraz karmaşık.

Gelen hediye kısıtlama kaldırmıyor.

Gönderilen hediyede ise şu saçmalık var. Tam olarak emin değilim ama başımıza geldi.

5 dolar üzerinde olan bir oyunu direkt ödeme ile göndermeyin kısıtlama kalkmadı.

Cüzdana yükleyin ve ödemeyi cüzdandan yapın.

Belki bir bug durumuna dahi düşmüş olabilir bir seneden fazla süre geçti üzerinden.

Her ihtimale karşı cüzdana yükleyin ve öyle işlem alın.

Geri
Yukarı