Steam son güncellemeden sonra oyun kolları çalışmıyor

AnonimYazar

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Selamlar. Sanırım son güncelleme sonrası oluştu. Bilgisayara bağladığım bütün kolları steam tanıdığı için oyunlarda kullanamıyorum. Yani şöyle ki, hem steam kullanmak istiyor hem oyun. Steam içerisinden oyun kolunu inaktive etme gibi bir özellik var mıdır? Bağlansın istemiyorum. Teşekkürler.

Tam olarak benim zamanında yaşadığım sorunla aynı değil fakat ben kendi sorunumu şu şekilde çözmüştüm umarım işinize yarar:
Steam>kütüphane>oyuna sağ tıkla>özellikler>kontrolcü>varsayılan ayarları kullan kısmını "Steam girdisini devre dışı bırak" olarak değiştir. (eğer ki işe yaramazsa Steam girdisini etkinleştir seçeneğini de deneyebilirsiniz fakat kolunuz PS kolu ise oyun içinde buton logoları Xbox butonları olarak karşınıza çıkabilir biraz alışmanız gerekiyor)
Umarım işinize yarar.

Tam olarak benim zamanında yaşadığım sorunla aynı değil fakat ben kendi sorunumu şu şekilde çözmüştüm umarım işinize yarar:
Steam>kütüphane>oyuna sağ tıkla>özellikler>kontrolcü>varsayılan ayarları kullan kısmını "Steam girdisini devre dışı bırak" olarak değiştir. (eğer ki işe yaramazsa Steam girdisini etkinleştir seçeneğini de deneyebilirsiniz fakat kolunuz PS kolu ise oyun içinde buton logoları Xbox butonları olarak karşınıza çıkabilir biraz alışmanız gerekiyor)
Umarım işinize yarar.
Evet, dedikleriniz işe yaradı. Ekstradan oyun içinde kontrolcü yapılandırması istedi. Şuan çalışıyor. Sağolun!

Yeni konular

Geri
Yukarı