Steam tekrar TL'ye döner mi?

Preff

Hectopat
Merhaba biliyoruz ki Steam artık dolar üzerinden alışveriş yapacak. Bu durum tabii ki peşinden pek çok problemi getirecek ama benim merak ettiğim konu şu. Dolar kuru ile oyun satıp bölgeye özel fiyatlandırma yapsalar bile oyun fiyatları pahalı olacak ve bu durum oyun alan insan sayısını azaltacak ve ister istemez Steam bu konudan rahatsız olabilir. Sizce bu yüzden Steam ilerleyen zamanlarda tekrar TL'ye dönebilir mi?

Zannetmiyorum hocam. Olması için doların düşmesi ve sabit fiyatta dolaşması lazım.

Merhaba biliyoruz ki Steam artık dolar üzerinden alışveriş yapacak. Bu durum tabii ki peşinden pek çok problemi getirecek ama benim merak ettiğim konu şu. Dolar kuru ile oyun satıp bölgeye özel fiyatlandırma yapsalar bile oyun fiyatları pahalı olacak ve bu durum oyun alan insan sayısını azaltacak ve ister istemez Steam bu konudan rahatsız olabilir. Sizce bu yüzden Steam ilerleyen zamanlarda tekrar TL'ye dönebilir mi?

Kur düşer ve dengeli bir şekilde hareket etmeye başlarsa belki bir umut geri gelir gibi geliyor.

Ekonomi düzelirse, satışlar artarsa ve Türk kullanıcılar eskisi gibi bedava fiyatlara değil en azından Avrupa fiyatlarına yakın fiyatları ödeyebilecek duruma gelirse bir 10 yıla geri gelebilir...

Geri
Yukarı