Çözüldü Steam TF2 VAC sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Konu şöyleki Team Fortress 2'de basit eğlence, rekabetçi, topluluk sunucuları gibi çevrimiçi sunuculara girince hep şu mesajı veriyor.

Disconnected: An issue with your Computer is blocking the.
VAC System.
You cannot play on secure servers.

Önceden bu sorunu hiç almazdım. Sonra birazcık TF2'ye ara verdim ve daha çok CS:GO oynadım bir zaman sonra dissconnected by VAC aldım ondan sonrada Valve'ın Online sunucularında hiçbir zaman oynayamadım.
Bu arada önceden TF2'de Steam'den dosyaları doğruladığımda 10-15 dk oynatıyordu ama artık o da çalışmıyor.

Çözüm
steam.JPG

VAC'i le sorunum yok. Denetim Masası'ndan birkaç uygulama sildim eğer gene olmazsa yapabileceğimiz bir şey yok demektir.

Hocam dediğim gibi bir sıkıntı ise banlanan parçanın değişmesi gerekiyor diye biliyorum yanlışta biliyor olabilirim. Bazı antivirüs programları ile VAC sistemi çakışıyor da olabilir araştırın. En basit yöntem Steam profilinize girip sağ üstte VAC ban ile bir şey yazıyor mu ona bakmak.

O sorunu çözdüm nasıl derseniz başka bir bilgisayardan TF2'ye girince çözüldü.
Konu şöyleki Team Fortress 2'de basit eğlence, rekabetçi, topluluk sunucuları gibi çevrimiçi sunuculara girince hep şu mesajı veriyor.

Disconnected: An issue with your Computer is blocking the.
VAC System.
You cannot play on secure servers.

Önceden bu sorunu hiç almazdım. Sonra birazcık TF2'ye ara verdim ve daha çok CS:GO oynadım bir zaman sonra dissconnected by VAC aldım ondan sonrada Valve'ın Online sunucularında hiçbir zaman oynayamadım.
Bu arada önceden TF2'de Steam'den dosyaları doğruladığımda 10-15 dk oynatıyordu ama artık o da çalışmıyor.
Hocam anladığım kadarı ile VAC ban yemişsiniz.Umarım Donanım banı değildir.

Hocam sisteminiz VAC ban yemiş anladığım kadarı ile Anakart'ını banlamışlar. Bu işleme donanım banı diyorlar diye hatırlıyorum yanlışta olabilir.

Peki donanım banı yediğimde bu sadece Steam için mi geçerli yoksa bilgisayar içinmi. Yani yeni Steam hesabı açsam geçermi. Ve neden yemiş olabilirim.

Peki donanım banı yediğimde bu sadece Steam için mi geçerli yoksa bilgisayar içinmi.Yani yeni steam hesabı açsam geçermi
Hocam dediğim gibi bir sıkıntı ise banlanan parçanın değişmesi gerekiyor diye biliyorum yanlışta biliyor olabilirim. Bazı AntiVirüs programları ile Vac sistemi çakışıyor da olabilir araştırın. En basit yöntem Steam Profilinize girip sağ üstte Vac ban ile bir şey yazıyor mu ona bakmak.

steam.JPG

VAC'i le sorunum yok. Denetim Masası'ndan birkaç uygulama sildim eğer gene olmazsa yapabileceğimiz bir şey yok demektir.

Hocam dediğim gibi bir sıkıntı ise banlanan parçanın değişmesi gerekiyor diye biliyorum yanlışta biliyor olabilirim. Bazı antivirüs programları ile VAC sistemi çakışıyor da olabilir araştırın. En basit yöntem Steam profilinize girip sağ üstte VAC ban ile bir şey yazıyor mu ona bakmak.

O sorunu çözdüm nasıl derseniz başka bir bilgisayardan TF2'ye girince çözüldü.

Dosya Ekleri

• steam.JPG
    steam.JPG
    60,4 KB · Görüntüleme: 54
  • steam.JPG
    steam.JPG
    60,4 KB · Görüntüleme: 51
Çözüm

Geri
Yukarı