Steam topluluk kuralları ihlali

Sen burada sanki yaptığına pişman olmuşsun gibi yazmışsın da bana biraz banlandığın için pişman olmuşsun gibi geldi.
Öyle düşünmekte haklısınız. Hesabımı 7 8 yıldır kullanıyordum. Çekilen miktar 50tl idi ve bunu desteğe bildirip iade ettirecektim. Ama bunu yapamadan banlanmak üzdü ve korkuttu beni.
İşin kötü tarafı bu hesap üzerinde olan telefon numaramı artık başka bir steam hesabına kullanamıyorum. İhlalden dolayı kititlenmiş bir hesapta kayıtlı olduğu için kullanamazsınız yazıyor.
Hiç sanmıyorum. Çevremde bunun örneğini yaşayan 1-2 kişi vardı, hapise girme durumu gibi bir şey olmadı.
Sizce şuan yapmam gereken unutmak mıdır? Çünkü içimde bir huzursuzluk var hala. Ya başım yanarsa? Gibi.

Son düzenleme:
Öyle düşünmekte haklısınız. Hesabımı 7 8 yıldır kullanıyordum. Çekilen miktar 50tl idi ve bunu desteğe bildirip iade ettirecektim. Ama bunu yapamadan banlanmak üzdü ve korkuttu beni.
İşin kötü tarafı bu hesap üzerinde olan telefon numaramı artık başka bir steam hesabına kullanamıyorum. İhlalden dolayı kititlenmiş bir hesapta kayıtlı olduğu için kuşlanamazsınız yazıyor.

Sizce şuan yapmam gereken unutmak mıdır? Çünkü içimde bir huzursuzluk var hala. Ya başım yanarsa? Gibi.
Hocam neyi savunuyorsunuz ? Dolandırıcılığa ortak olmuşsunuz. 10tl 1000tl fark etmez. Vicdanınızı düşünün.

Kağıt üstünde hapis cezasına kadar varabilir diye gözüküyor. Empati yapalım. Kartın asıl sahibi olsam, miktar küçükse ve iade edilmişse olayın peşinde düşmezdim. En fazla kartımı iptal ettirirdim. Bu biraz da kartın sahibine bağlı. Kesin konuşmak istemem ama büyük ihtimalle başınıza bir şey gelmez.

Hocam neyi savunuyorsunuz ? Dolandırıcılığa ortak olmuşsunuz. 10tl 1000tl fark etmez. Vicdanınızı düşünün.

Yaptığım yanlışın üzerimde bıraktığı suçluluk duygusunu nasıl ifade ederim sizlere bilmiyorum ama şunu bilin ki böyle birşey olmasını istemediğimi merakımdan dolayı bu durumda olduğumu belirttim. Yaptığım şeyin herhangi bir savunulacak bir tarafı yok. Sadece uzun zamandır kullandığım bir hesabımı böyle bir duruma düşürmek üzdü beni. Umarım anlamışsınızdır.

Kağıt üstünde hapis cezasına kadar varabilir diye gözüküyor. Empati yapalım. Kartın asıl sahibi olsam, miktar küçükse ve iade edilmişse olayın peşinde düşmezdim. En fazla kartımı iptal ettirirdim. Bu biraz da kartın sahibine bağlı. Kesin konuşmak istemem ama büyük ihtimalle başınıza bir şey gelmez.
Peki teşekkürler. Az da bu olaydan sonra akıl sağlığımı koruyabileceğim sayenizde.

Yaptığım yanlışın üzerimde bıraktığı suçluluk duygusunu nasıl ifade ederim sizlere bilmiyorum ama şunu bilin ki böyle bir şey olmasını istemediğimi merakımdan dolayı bu durumda olduğumu belirttim. Yaptığım şeyin herhangi bir savunulacak bir tarafı yok. Sadece uzun zamandır kullandığım bir hesabımı böyle bir duruma düşürmek üzdü beni. Umarım anlamışsınızdır.

Burası Türkiye bir şey olmaz. Dava açsalarda düşer. Önemli olan bu konu değil zaten.

Öncelikle yaptığın suç.
Kartı bir tek sen kullanmadın büyük ihtimale bilgiler sana kadar geldiğine göre ve çekilen miktar çoksa sorun olur gibi.
Kartın sahibi TC vatandaşı ise şikâyetçi olma durumunda soruşturma açılabilir ve bir kaç yıl mahkemeye gidersin en kötü senaryoda.
olmaz ise bir daha bulaşma cidden başın yanar dolandırıcılıktan artı Steam hesabı gg açılmaz bir daha.

Steam hesabın konusunda bende arkadaşa katılıyorum. O hesap veya telefon numarasını bir daha kullanacağını sanmıyorum. CC konusuna gelince yabancı bir kartsa ve çalınan tutar az ise birşey olmayabilir. Ancak olmayacak diye kesin bir sonuçta çıkmaz.
Asıl konuya gelirsek, çalıntı bir karttan para çekmenin yani çalmanın meraktan dolayı yapılacağını sanmıyorum. CC' lerinde paylaşılma sebebi daha çok ilk bilgileri çalan kişinin kendi kimliğini saklamak amaçlı olduğunu biliyorum. Yani çok fazla kişiye kartı kullandırıp işin içinden çıkılmaz hale getiriyorlar. Açıkçası 50 Tl bile olsa ve meraktan bile yapsan cezasını çekmeni isterim. Parası çalınan kişinin neler hissettiğini görmeni isterim. Sonuç olarak hem adamın parasını çalıyorsun hem de asıl bilgileri çalan kişinin gizli kalmasına katkıda bulunuyorsun. İşin komik tarafı da bunu telefon numaranın kayıtlı olduğu steam hesabında yapıyorsun. Umarım bir daha sana ait olmayan bir şeyi meraktan bile olsa kullanma hatasını yapmazsın. Meraktan olunca hırsızlık başka bir şey olmuyor. Öyle bir iş yapmışsın ki, çaldığın paralarla Emniyet Müdürlüğünde harcamaya kalkmak gibi bir şey.

Peki teşekkürler. Az da bu olaydan sonra akıl sağlığımı koruyabileceğim sayenizde.

Öncelikle başına bir şey gelmez o konuda ödemeyi geri aldıkları için mahkemeye bile verseler kazanamazlar.
Yaptığın işe teşvik etmek istemem ama bunu yapacaksan bile kendi hesabında denemezsin be canım kardeşim kötü ama akılda kalıcı bir tecrübe olmuş 😁.
Yapacaksan da önlemini alıp yaparsın malum millet cirit atıyor ortalıkta gördüğün gibi, yani millete yanlış örnek olmamak adına yol da göstermiyorum.
Türkiye bazlı olmayan resmi kuruluşlarda bu veya buna benzer hiçbir şeyi kabul etmezler direk perma ban yersin o yüzden yaptığın yanlış şeyden yaptırımı olmadan geri dönemezsin.

Geri
Yukarı