Steam Ucuz Cüzdan Kodları Nasıl Dönüyor?

Akif Enes

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, herkesin bildiği gibi Steam'de aktifleştirilebilen cüzdan kodları mevcut.
E-pin satan siteler toptan aldığı için bir miktar ucuza satabiliyorlar. Benim merak ettiğim %60-70 oranından satan şahıslar var. Bu kişilerin kâr marjını işin içine koyarsak daha da ucuza buluyorlar demek oluyor.
Steam kredi kartı alışverişinde 3D Secure kullanmıyor. Twitch'teki olaylar gibi çalıntı kartlar ile alıp satış yapıyor olabilirler mi?

Dostlar, herkesin bildiği gibi Steam'de aktifleştirilebilen cüzdan kodları mevcut.
E-pin satan siteler toptan aldığı için bir miktar ucuza satabiliyorlar. Benim merak ettiğim %60-70 oranından satan şahıslar var. Bu kişilerin kâr marjını işin içine koyarsak daha da ucuza buluyorlar demek oluyor.
Steam kredi kartı alışverişinde 3D Secure kullanmıyor. Twitch'teki olaylar gibi çalıntı kartlar ile alıp satış yapıyor olabilirler mi?

Evet zaten öyle hocam.

Fastpay, Vodofone ve HB sayesinde 163 TL ye 620 TL lik cüzdan kodu aldım.

fastPay, Vodafone ve hb sayesinde 163 TL'ye 620 TL'lik cüzdan kodu aldım.

Sanırım siz mevcut kampanyalardan yararlanmışsınız. Benim öğrenmek istediğim, yılın her günü bu şekilde satış yapanlar nasıl yapiyor.
Ayrıca mevcut kampanya var mı bildiğiniz? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Steam'de CC ile bir şey yapamazsın en kısa 1 ay içinde perma ban atıyor az denemedik :D ama cüzdan kodu olayı yapılır sitelerden falan alınır onların gatelerini geçmek kolay onlara göre.

Sanırım siz mevcut kampanyalardan yararlanmışsınız. Benim öğrenmek istediğim, yılın her günü bu şekilde satış yapanlar nasıl yapiyor.
Ayrıca mevcut kampanya var mı bildiğiniz? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Genelde hep aynı kişiler yapmıyor. Adam 300 liraya oyun alıyor oyun oynadıktan sonra beğenemediği için iade ediyor. Ee bunu nasıl nakite çevireceksin uyguna satarak.

Genelde hep aynı kişiler yapmıyor. Adam 300 liraya oyun alıyor oyun oynadıktan sonra beğenemediği için iade ediyor. Ee bunu nasıl nakite çevireceksin uyguna satarak.
Paraya çevirmek için ucuza oyun atanları kastetmemiş arkadaş burada bence, 70 liraya 100 liralık steam kodu satanları falan sormuş.

Paraya çevirmek için ucuza oyun atanları kastetmemiş arkadaş burada bence, 70 liraya 100 liralık steam kodu satanları falan sormuş.
Doğrudur kastetmeye çalıştığım cüzdan kodu satanların sayısı gerçekten çok az. Genelde kampanyalar sonrası toplayanlar satıyor bir süre sonra çünkü herkes alıp sattığı için fiyatı düşüyor. Onlarda bittikten sonra satıyorlar. Başka bir forumda manyağın biri Vodofone kampanyasından tam 17 Tane 100 TL lik kod almıştı.

Steam'de CC ile bir şey yapamazsın en kısa 1 ay içinde perma ban atıyor az denemedik :D ama cüzdan kodu olayı yapılır sitelerden falan alınır onların gatelerini geçmek kolay onlara göre.

CC dediğiniz credit Card sanırım. Benim demek istediğim 100 TL'lik kodları 70TL'den satanlar var bu kişiler bu kodları 50-60 TL'den alıp satıyor olmalı. Eğer bu durum yasalsa gidip bizde alalım.

Ayrıcıa bizimde aklımıza geldi arkadaşımın işi gereği günde 10-20 kart bilgisi elinden geçiyor. Her ay bir karttan 100TL kod öeksen çoğu kişi fark etmez bile. Ama kul hakkı yememek için yapmadık :).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı