Steam Steam üzerinden tehdit edildim

1Arifcan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bir gün Steam üzerinden tanımadığım bir kullanıcıdan mesaj aldım mesajda ailemin benim T.C. Kimlik numaralarım üstüme kayıtlı telefon numaraları evimin adresi falan her şey vardı. Bunu yaymakla ve aileme mesajlar spamlamakla tehdit edildim. Hesap için karakola şikayette bulundum Steam'in Türkiye'ye erişim vermediğini biliyorum. Bunu yapan kişiler bulunur mu?

Merhaba bir gün Steam üzerinden tanımadığım bir kullanıcıdan mesaj aldım mesajda ailemin benim T.C. Kimlik numaralarım üstüme kayıtlı telefon numaraları evimin adresi falan her şey vardı. Bunu yaymakla ve aileme mesajlar spamlamakla tehdit edildim. Hesap için karakola şikayette bulundum Steam'in Türkiye'ye erişim vermediğini biliyorum. Bunu yapan kişiler bulunur mu?

Steam'in gizlilik politikasını okumakta fayda var. Tehdit eden kişinin bilgilerini Steam verir mi bilemiyorum.

Bu T.C. Kimlik bulma, adres bulmayı artık herkes yapıyor maalesef özellikle bazı DC sunucularında çok yaygın bu sadece adını soyadını bilmesi yeterli direk T.C. Kimliğin anne T.C. Kimliğin baba T.C. Kimliğin bulunuyor ve devlet önüne geçmiyor bunun hala.

Devlet var mı?

Emniyet savcılığa bildirir, savcılık takip başlatırsa geri emniyete bildirir.

Keşke direkt savcılığa gitseydiniz. Savcılık talebiyle belki kişi bilgilerine vs. ulaşılır ama pek bilmiyorum yurt dışı kaynaklı işlemleri.

Emniyet savcılığa bildirir, savcılık takip başlatırsa geri emniyete bildirir.

Keşke direkt savcılığa gitseydiniz. Savcılık talebiyle belki kişi bilgilerine vs. ulaşılır ama pek bilmiyorum yurt dışı kaynaklı işlemleri.

Hocam o şartlar milletvekilleri için geçerli. Sen ben için kılını kıpırdatmazlar.

Bu T.C. Kimlik bulma, adres bulmayı artık herkes yapıyor maalesef özellikle bazı DC sunucularında çok yaygın bu sadece adını soyadını bilmesi yeterli direk T.C. Kimliğin anne T.C. Kimliğin baba T.C. Kimliğin bulunuyor ve devlet önüne geçmiyor bunu

Bilgilerimle banka hesaplarıma flan işlem yapabilirler mi?

Hocam o şartlar milletvekilleri için geçerli. Sen ben için kılını kıpırdatmazlar.
Kıpırdatıyorlar. Daha yeni, geçtiğimiz cuma günü savcılığa gittim. Süreç başlatıldı.

Basit işler için kovuşturmaya yer yok diyebiliyorlar. Ama bu tarz Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na aykırı işlenen suçlarda ciddi yaptırımlar uygulanıyor.

Söz konusu Steam platformu olduğu için yurt dışı konuları hakkında bilgim yok ama.

Geri
Yukarı