Steam Unity crach fixed hatası

FurkanPerseas

Femtopat
Hepinize merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir seneden fazladır bu hatayı Unity oyun motoruyla yapılmış her oyunda Steam üzerinden almaktayım. İlk olarak bu hata Unity oyun motorunu denemek ve kullanmak için indirmemle başladı. Bu oyun motorunu indirdikten bir süre sonra Steam arayüzünde sahip olduğum business tour gibi çoğu uygulama çalışmamaya başladı. Ben ilk başlarda pek aldırış etmesem de şu sıralar popülerleşen Among Us adlı oyunda da aynı hatayı almaktayım hata adı:

Among Us- Unity 2019.4.9F1_50FE8A171DD9 crash fixed
(Hata görseli yazının medyasında bulunmaktadır)

Hatanın ilerleme şekli oyunu başlatamadan oyunun çökmesi üzreine kurulu. 2 saniye kadar bir crash hatası veriyor ve alttaki bar yarıya kadar gelmeden oyun kapanıyor.
Bu sorunu yabancı kaynaklarda da uzun uzun araştırdım ve bir sürü çözüm yolu denedim fakat hiçbirisi başarılı bir sonuç elde etmemi sağlayamadı. Bu hatanın çözümünü bilen varsa ve bizim gibi bu sorunu yaşayanlarla paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 255
  • Adsız.png
    Adsız.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 142
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunla karşı karşıyayım 2 gecedir araştırıyorum her yerde ama bulamadım.
Sen yapabildiysen yardımcı olur musun?

Bende bir süre önce bu sorunla karşılaştım, her yolu denemiştim fakat bir türlü olmuyordu. Oyunun gücünü vs. değiştirin işleri yalan bence. Ben bunun çözümünü buldum sana da anlatayım (Bu çözüm unity web tabanlı her oyunda geçerlidir) İlk olarak oyunun kurulu olduğu dosyaya gir ve oradan "Among Us_Data" klasörüne çift tıklayıp aç. İçerisindeki "boot.config" adlı dosyayı bul ve çift tıklayıp "Not Defteri" ile aç. Ardından açılan defterde en alt satıra in ve şu kodu oraya yapıştır; "force-d3d11-bltblt-mode=" (Tırnaklar Dahil Değil) Ardından sol üstekki dosya bölümünde "Kaydet" butonuna bas ve not defteri , data klasörünü vs kapat. Ardından oyuna giriş yap sorununun çözülmüş olması lazım çözülmediyse oyunu kaldırıp tekrar kur ve bu anlattıklarımı bir kere daha uygula. Gene işe yaramassa yapacak birşey yok. Umarım faydası olur.

Bende bir süre önce bu sorunla karşılaştım, her yolu denemiştim fakat bir türlü olmuyordu. Oyunun gücünü vs. değiştirin işleri yalan bence. Ben bunun çözümünü buldum sana da anlatayım (Bu çözüm Unity web tabanlı her oyunda geçerlidir) İlk olarak oyunun kurulu olduğu dosyaya gir ve oradan "Among US_DATA" klasörüne çift tıklayıp aç. İçerisindeki "Boot. Config" adlı dosyayı bul ve çift tıklayıp "Not Defteri" ile aç. Ardından açılan defterde en alt satıra in ve şu kodu oraya yapıştır;"Force-D3D11-bltblt-mode=" (Tırnaklar Dahil Değil) Ardından sol üstekki dosya bölümünde "Kaydet" butonuna bas ve not defteri, data klasörünü vs kapat. Ardından oyuna giriş yap sorununun çözülmüş olması lazım çözülmediyse oyunu kaldırıp tekrar kur ve bu anlattıklarımı bir kere daha uygula. Gene işe yaramassa yapacak bir şey yok. Umarım faydası olur.

Geçen 2 ayda başka çözüm buldun mu kardeşim yaptım olmadı bu :D bazı kişiler oyuna güncelleme geldi düzeldi vs. yazmış benim oynadığım oyun House Flipper

hepinize merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir seneden fazladır bu hatayı Unity oyun motoruyla yapılmış her oyunda Steam üzerinden almaktayım. İlk olarak bu hata Unity oyun motorunu denemek ve kullanmak için indirmemle başladı. Bu oyun motorunu indirdikten bir süre sonra Steam arayüzünde sahip olduğum business tour gibi çoğu uygulama çalışmamaya başladı. Ben ilk başlarda pek aldırış etmesem de şu sıralar popülerleşen Among Us adlı oyunda da aynı hatayı almaktayım hata adı:

Among Us- Unity 2019.4.9F1_50FE8A171dd9 crash fixed
(Hata görseli yazının medyasında bulunmaktadır)

hatanın ilerleme şekli oyunu başlatamadan oyunun çökmesi üzreine kurulu. 2 saniye kadar bir crash hatası veriyor ve alttaki bar yarıya kadar gelmeden oyun kapanıyor.
Bu sorunu yabancı kaynaklarda da uzun uzun araştırdım ve bir sürü çözüm yolu denedim fakat hiçbirisi başarılı bir sonuç elde etmemi sağlayamadı. Bu hatanın çözümünü bilen varsa ve bizim gibi bu sorunu yaşayanlarla paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben hata nasıl çözülür biliyorum fareye sağ tıklayıp özellikler diyorsun sonra da salt Okunur'u tik yapıyorsun ve hata bitti.

Bende bir süre önce bu sorunla karşılaştım, her yolu denemiştim fakat bir türlü olmuyordu. Oyunun gücünü vs. değiştirin işleri yalan bence. Ben bunun çözümünü buldum sana da anlatayım (Bu çözüm unity web tabanlı her oyunda geçerlidir) İlk olarak oyunun kurulu olduğu dosyaya gir ve oradan "Among Us_Data" klasörüne çift tıklayıp aç. İçerisindeki "boot.config" adlı dosyayı bul ve çift tıklayıp "Not Defteri" ile aç. Ardından açılan defterde en alt satıra in ve şu kodu oraya yapıştır; "force-d3d11-bltblt-mode=" (Tırnaklar Dahil Değil) Ardından sol üstekki dosya bölümünde "Kaydet" butonuna bas ve not defteri , data klasörünü vs kapat. Ardından oyuna giriş yap sorununun çözülmüş olması lazım çözülmediyse oyunu kaldırıp tekrar kur ve bu anlattıklarımı bir kere daha uygula. Gene işe yaramassa yapacak birşey yok. Umarım faydası olur.
@leanbeefpatty

Geri
Yukarı