Steam ve Gmail ile girilen siteler güvenilir mi?

Ekrem_Abi

Decapat
Merhabalar son günlerde korkuyorum Steam ile ve Gmail ile giriş yaptığım hatırlamadığım bir sürü site var ancak hiç bilgi vermedim hiç para yatırmadım sadece Forcedrop isimli bir siteye en fazla 5 dolar atmışımdır sizce bir sıkıntı olur mu? Twitch hacklendikten sonra tutuştum lütfen ciddi cevaplar yazın.

Girdiginiz siteleri bilmedigimiz sürece kesin bir sey söylemek zor. Ben genelde su sekilde hareket ediyorum.

Size bir tüyo vereyim. Bir siteye giriş yapmadan önce tarayıcı üzerinden Steam hesabınıza giriş yapın. Bu işlemden sonra giriş yapmak istediğiniz siteye girin ve oturum açın. Eğer site direkt otomatik olarak hesabınıza bağlanırsa bilin ki güvenilir bir site.

Sizden ekstra giriş yapmanızı ve mobil kimlik doğrulayıcısını talep ederse arkanıza bakmadan kaçın.

Bu tür sitelerin %99,9'u sahte. Giriş yaparken iki kere düşünün.

Bu baglantida herhangi bir site adi görünüyor mu? Görünüyorsa API anahtarini iptal edin. Görünmüyorsa fazla takmaniza gerek yok. Ücüncü parti sitelere giris yapacaksaniz dedigim yöntemi uygulayin. Tabii yine de tedbiri elden birakmamak lazim.

Bu baglantida herhangi bir site adi görünüyor mu? Görünüyorsa API anahtarini iptal edin. Görünmüyorsa fazla takmaniza gerek yok. Ücüncü parti sitelere giris yapacaksaniz dedigim yöntemi uygulayin. Tabii yine de tedbiri elden birakmamak lazim.

Sağ olun baktım yazmıyor içime su serptiniz :)

Kesin olarak korunamazsın. Her şey hacklenebilir. Sadece zorlaşır ama imkansız olmaz.

Soruya geleceksek büyük ihtimalle bir şey olmaz.

Geri
Yukarı