Steam ve Orgin Kullanıcıları tehlikede...

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese Merhaba.

İnternette bazı forumlarda gezerken bir takım yöntemlerle hesapların kırılıp çalındığını ve bunların TL ile dahi satıldığına şahit oldum ve çok sinirim bozuldu bu duruma ben Steam ve Origin'den oyun alıyorum biri bir takım illegal yöntemlerle hırsızlık yapıyor...

Bu konuda neler düşünüyorsunuz ?

Önlem olarak neler yapılabilir web sitelerinin adreslerini ihbar edelim mi?
Ayrıca İngilizcesi iyi olan bir arkadaş varsa bu yaptıkları suç sonuçta ihbar etmekle kalmayıp Valve ve EA Games firmalarını bu mevzuda uyarıcı bir mail hazırlayabilir mi acaba?

Birşeyler yapmamız gerekiyor arkadaşlar umuyorum bu mesajımı ciddiye alırsınız yöntemleride biliyorum bir takım programlar yardımıyla yapılıyor ve bazılarıda sahte sitelerle hesap çalıyor ama daha çok bir program yardımıyla ele geçiriliyor hesaplar...

Olayın kullanıcılarla ilgili olduğunu sanmıyorum.

Bir web sitesi üzerinde kullanıcı adı ve şifre denemeleri yaparak bir hesap bulabilmeye cracking denir. Yani örneğin ... sitesinin bir giriş formu var, nick ve şifre yazıp giriş yapıyorsunuz.

Siz başka bir üyenin nickini yazıp şifresini 123456 girerek tahmin etmeye çalıştığınızda aslında elle cracking denemesi yapmış oluyorsunuz. Tabi bunu elle denemek uzun iş. Bunun için programlar yazılmış ve bu programlar ile otomatik denettirme işlemine cracking diyoruz.

Bunu bu tür satışlar yapılan sitede Google'dan aratarak buldum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı