Steam yavaş indiriyor

İşlemci: Ryzen 3 2200G
Evet haklısınız donanımında bu hızları işleyebilecek kapasitede olmasını biliyorum. Anakartta Realtek 8111H Gigabit LAN Controller var. 2x8 3200MHz 16 GB RAM mevcut. RAM, işlemci ve LAN kontrolcüsü ve SSD yeterli bu işlemler için. Ama sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Epic Games uygulaması sistemi Steam'dan daha fazla yoran bir program ama onda 55-60 MB/s hızlara rahat çıkabiliyorum. İndirme işlemi yaparken sistemi kontrol ediyorum zorlanma yok ve CPU dahil hiçbir şey 100% kullanılmıyor. Ayrıca IDM ile 120 MB/s hızlara çıkabiliyorum. İşlemci ve sistem yetersiz kalsa hiç bir uygulamada ve işlemde o hızlara çıkamam. Bu arada IDM adamdır!

Örnek İşlem:

1.png
2.png

Son düzenleme:
işlemci: Ryzen 3 2200G
Evet haklısınız donanımında bu hızları işleyebilecek kapasitede olmasını biliyorum. Anakartta Realtek 8111h gigabit LAN controller var. 2x8 3200MHz 16 GB RAM mevcut. RAM, işlemci ve LAN kontrolcüsü ve SSD yeterli bu işlemler için. Ama sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Epic Games uygulaması sistemi Steam'dan daha fazla yoran bir program ama onda 55-60 MB/s hızlara rahat çıkabiliyorum. İndirme işlemi yaparken sistemi kontrol ediyorum zorlanma yok ve CPU dahil hiçbir şey 100% kullanılmıyor. Ayrıca IDM ile 120 MB/s hızlara çıkabiliyorum. İşlemci ve sistem yetersiz kalsa hiçbir uygulamada ve işlemde o hızlara çıkamam. Bu arada IDM adamdır!

örnek işlem:

Eki Görüntüle 1229363Eki Görüntüle 1229364

Steam'a da öncelik ayarlamayı denediniz mi? Burada Internet Download Manager hızın tamamını kullanıyor gibi gözüküyor görev yöneticisinde.

Steam’e öncelik verdim zaten. IDM’nin tamamını kullandığını biliyorum. Konuyu okuyanların görebilmesi ve internet hızında problem olmadığını görebilmeniz için onu sadece örnek olarak denedim.

Geri
Yukarı