Çözüldü Steam yavaş indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eideox

Decapat
Merhaba. Steam'de 45-300 KB/s arası bir indirme hızı alıyorum. Steam'i her yeniden başlattığımda indirme hızı yüksekten başlıyor ve zamanla alçalıyor. Farklı farklı sunucular denememe rağmen sonuç aynı. Epic Games'te de durum benzer şekilde fakat Origin'de 1.40-1.60 MB/s alıyorum.

Network Usage.png

Speedtest'te ise böyle:

Speedtest.png

Windows Firewall'u kapattım, Steam'i yeniden kurdum ve bilgisayarımı Malwarebytes ile tarattım fakat hiçbir değişiklik olmadı. Bilgisayardan Turkcell Superbox'a bağlı bir LAN kablosuyla internete erişiyorum. Problem ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bazı oyunlar yükleme aşamasında uzun süreler bekletebiliyor. Mesela Path of exile oyunu için, ara sıra gelen mağaza fiyat değişiklik ya da eşya düşme oranları güncellemeleri. Bu güncellemeler, yüksek boyutlu dosyayı yeniden indirmek yerine direkt içine veri işlediğinden yavaş yükleniyor.

Yükleme aşaması, oyun dosyalarının Steam ön belleğine indirildikten sonra sisteme kurulma aşaması olarak geçiyor. İndirmeyi mavi çizgiler, disk kullanımı yani sisteme yüklemeyi yeşil çizgiler belirtiyor.

Ayrıca Epic Games sunucuları genel olarak kötü, yani indirme hızınızın tamamını kullanamadığı çok oluyor. Epic games beleş oyun ve platforma özel oyun dışında, verdiği sözlerin %5 bile zor tutan bir firma.

İnternetim çok yavaşlarsa, yazılımsal sorunları sadece bu iki yöntem çözüyor.
  • Modemi yeniden başlatın.
  • Bağlantıdaki yazılım ile, İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Ayrıca sisteminiz de zararlı dosya olmadığından emin olun.
Ben de bu konuda bir şey merak ediyorum eskiden 8Mbps Download ile 1Mb/s olurken steam şimdi 16 Mbps'de 1.4Mb/s şeklinde okuyor bunu 2'ye çıkarma imkanım var mı?
Modemim TurkTelekom'un Klasik TP-Link modemi.

Bazı oyunlar yükleme aşamasında uzun süreler bekletebiliyor. Mesela Path of exile oyunu için, ara sıra gelen mağaza fiyat değişiklik ya da eşya düşme oranları güncellemeleri. Bu güncellemeler, yüksek boyutlu dosyayı yeniden indirmek yerine direkt içine veri işlediğinden yavaş yükleniyor.

Yükleme aşaması, oyun dosyalarının Steam ön belleğine indirildikten sonra sisteme kurulma aşaması olarak geçiyor. İndirmeyi mavi çizgiler, disk kullanımı yani sisteme yüklemeyi yeşil çizgiler belirtiyor.

Ayrıca Epic Games sunucuları genel olarak kötü, yani indirme hızınızın tamamını kullanamadığı çok oluyor. Epic games beleş oyun ve platforma özel oyun dışında, verdiği sözlerin %5 bile zor tutan bir firma.

Dostum sen ne mübarek adamsın. Ortalama 12-13 Mb/s olan indirme hızım 8-9 Mb/s ye düştü ayrıca oyunlarda ping çıkmaya başlamıştı,sayende hepsi düzeldi açıkçası rahatsız eden bir durumdu beni ve az önce düzelttim çok teşekkürler.

İşe yaradıı, çok teşekkür ederim.

Merhaba. Steam'de 45-300 KB/s arası bir indirme hızı alıyorum. Steam'i her yeniden başlattığımda indirme hızı yüksekten başlıyor ve zamanla alçalıyor. Farklı farklı sunucular denememe rağmen sonuç aynı. Epic Games'te de durum benzer şekilde fakat Origin'de 1.40-1.60 MB/s alıyorum.

Eki Görüntüle 503515

Speedtest'te ise böyle:

Eki Görüntüle 503516

Windows Firewall'u kapattım, Steam'i yeniden kurdum ve bilgisayarımı Malwarebytes ile tarattım fakat hiçbir değişiklik olmadı. Bilgisayardan Turkcell Superbox'a bağlı bir LAN kablosuyla internete erişiyorum. Problem ne olabilir?
Steam-Ayarlar-İndirmeler:Bant Genişliği-Limitsiz Bende de aynı sorun vardı böyle çözebildim

benim indirme hızımda bir problem yok ama bişe indirirken 10 dk fln hiç bişe indirmiyor öyle kalıyor 1 gb lık oyunu sabah 1 den akşam 5e kadar inmesini bekledim internet hızım 50 mbs

Bazı oyunlar yükleme aşamasında uzun süreler bekletebiliyor. Mesela Path of Exile oyunu için, ara sıra gelen mağaza fiyat değişiklik ya da eşya düşme oranları güncellemeleri. Bu güncellemeler, yüksek boyutlu dosyayı yeniden indirmek yerine direkt içine veri işlediğinden yavaş yükleniyor.

Ayrıca Epic Games sunucuları genel olarak kötü, yani indirme hızınızın tamamını kullanamadığı çok oluyor. Epic Games beleş oyun ve platforma özel oyun dışında, verdiği sözlerin %5 bile zor tutan bir firma.

• Bağlantıdaki yazılım ile, internet ayarlarını sıfırlayın.

Kankacım Allah senden bin türlü razı olsun interneti değiştirdim ama bu hızları alamıyordum gerçekten derdime deva oldun eline kolun ağzına sağlık.

Bazı oyunlar yükleme aşamasında uzun süreler bekletebiliyor. Mesela Path of Exile oyunu için, ara sıra gelen mağaza fiyat değişiklik ya da eşya düşme oranları güncellemeleri. Bu güncellemeler, yüksek boyutlu dosyayı yeniden indirmek yerine direkt içine veri işlediğinden yavaş yükleniyor.

Ayrıca Epic Games sunucuları genel olarak kötü, yani indirme hızınızın tamamını kullanamadığı çok oluyor. Epic Games beleş oyun ve platforma özel oyun dışında, verdiği sözlerin %5 bile zor tutan bir firma.

• Bağlantıdaki yazılım ile, internet ayarlarını sıfırlayın.

Teşekkürler :)

NetAdapter Repair ile onarıyorum fakat download hızım 25mb olmasına rağmen hala 100 500 kb arası indiriyor başka bir çözüm yolu var mıdır?

Hocam merhaba, konuyu hortlattım kusuruma bakmayın. Ben burada olan çözümü ve birkaç farklı çözümü denememe rağmen hala sorun yaşamaktayım. Servis sağlayıcımla görüştüm bir şey değişmedi tabii ki. 35 Mbps internete sahibim ancak sürekli düşüp yükselme durumu söz konusu. Başka ne tür çözümler var bu durum için? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı