Steam Yeni Alınan Oyunların İadesini Kabul Etmiyor

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar kış indirimleri süresince 15-20 adet uygun fiyatlı oyunlar aldım, sonradan vazgeçtim ertesi gün iade etmeye karar verdim. İademi oluşturdum ve gelen cevap şu şekildeydi : ""İadenizi yerine getirmeyeceğiz çünkü yakın zamanda çok fazla iade gerçekleştirmişsiniz. İadelerin oyunları denemek için bir yöntem olmadığını hatırlayınız.""

Bu hatalarla karşılaşmadan önce birkaç oyun iade etmiştim ve hiçbir sorun çıkmamıştı (onlarıda hiç oynamamıştım) ama kış indirimlerinde aldığım oyunlarda böyle bir cevapla karşılaşıyorum. Ayrıca iadeleri steam cüzdanıma yapmalarını talep ettim. Yani her halükarda oyun alacağım. Neden bu şekilde iadelerim iptal ediliyor, düşüncesi yada yapmam konusunda bir fikri olan var mı ? Sonuçta her ne kadar fazla iade yapmış olsamda oyunları hiç oynamadım ve 1-2 gün içerisinde iade talebi oluşturdum. Ayrıca tekrar söylemem gerekirse steam cüzdanıma yansıtılmasınıda istedim.

Not : Kart düşürme vb. işlerinden anlamam, şuana kadar pazarda hiç birşey alıp satmadım.
Ayrıca verilen cevapta "İadelerin oyunları denemek için bir yöntem olmadığını hatırlayınız."" yazıyor. Ben bilgisayarıma dahi indirmedim oyunları.

Çok fazla iade talebi olusturmussunuz.Oyunlari 2 saat kadar oynamadan,birkaç gün sonra tekrar deneyin.
Denedim hocam oyunları oynama sürem 0. Otomatik olarak aynı cevap geliyor. Açıklama da yazıyorum. Gene olmuyor. Ayrıca istersem 1000 kere iade talebi oluşturayim. Kuralları ihlal etmedikten sonra genede iade etmeleri gerekmez mi ?

Kurallarda mutlaka yazıyor olmalı. Steam olsam ben de aynı şeyi düşünürdüm. Sık ve çok fazla iade talebinde bulunmak bennde de bu izlenimi uyandırıyor. Steam cüzdanınıza paranın gitmesi zaten tekrar oyun alıp tekrar iade edeceğiniz ve bunun bir ddöngü şeklinde tekrar edeceğinizi düşündürebilir.

15-20 oyun için aynı anda iade oluşturduysanız maalesef normal bir durum. Neden 15-20 oyun alıp hiç oynamadan iade etmek istiyorsunuz?

Bunu kart düşürenler dışında başkasının yapacağını sanmam. 15-20 oyun az değil çünkü.

Forumda oyun tavsiyelerinden gördüğüm bağımsız oyunlar vardı bende fiyatları uygun diye almıştım. İnceleme videolarını izleyince benlik olmadığını anladım ve iade talebi oluşturdum. Kısaca bu şekilde arkadaşlar. Herhangi bir ark niyet yada kazanç ortada yok.

Forumda oyun tavsiyelerinden gördüğüm bağımsız oyunlar vardı bende fiyatları uygun diye almıştım. İnceleme videolarını izleyince benlik olmadığını anladım ve iade talebi oluşturdum. Kısaca bu şekilde arkadaşlar. Herhangi bir art niyet ya da kazanç ortada yok.
Steam ile iletişime geçmelisin yapabileceğin sadece bu var. Sana bot olarak dönüş yapıyorsa iade kısmından bir şey yapamazsın çünkü.

Steam ile iletişime geçmelisin yapabileceğin sadece bu var. Sana bot olarak dönüş yapıyorsa iade kısmından bir şey yapamazsın çünkü.
Nasıl iletişime geçebilirim hocam? Steam destek sayfasında benim konumla alakalı bir bölüm bulamadım. Arayabileceğim bir numaraları var mıdır acaba ?

Aslında tam olarak kategori seçmenize gerek yok ama ben bir kategori buldum. Satım alımlar kısmından bu satın alım ile sorum var kısmına girdiğinizde desteğe mesaj yazabiliyorsunuz. Bu şekilde Steam desteğe ulaşıp sorununuzu anlatın mutlaka yardımcı olacaklardır.

Aslında tam olarak kategori seçmenize gerek yok ama ben bir kategori buldum. Satım alımlar kısmından bu satın alım ile sorum var kısmına girdiğinizde desteğe mesaj yazabiliyorsunuz. Bu şekilde Steam desteğe ulaşıp sorununuzu anlatın mutlaka yardımcı olacaklardır.
Çok teşekkür ediyorum hocam hemen deniyorum.

Geri
Yukarı