Steam-Ziraat Bankası eksik iade

Gwynbleidd11

Kilopat
Daha fazla  
Konu büyük ihtimalle banka kaynaklı fakat emin olamadığım için "Dijital Oyun Servisleri" kategorisinde açtım. Geçen hafta FIFA22 almak için FIFA21 alıp iade etmiştim. Steam, iade olarak 419,99 TL yolladığını söyledi. Bugün iade hesabıma 409,95 TL olarak tanımlandı. 10,04 TL eksik. Yarın mesai saatleri içinde bankayı arayacağım fakat banka kaynaklı mıdır cidden? Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Konu büyük ihtimalle banka kaynaklı fakat emin olamadığım için "Dijital Oyun Servisleri" kategorisinde açtım. Geçen hafta FIFA22 almak için FIFA21 alıp iade etmiştim. Steam, iade olarak 419,99 TL yolladığını söyledi. Bugün iade hesabıma 409,95 TL olarak tanımlandı. 10,04 TL eksik. Yarın mesai saatleri içinde bankayı arayacağım fakat banka kaynaklı mıdır cidden? Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?
Evet banka kaynaklıdır.

Konu büyük ihtimalle banka kaynaklı fakat emin olamadığım için "dijital oyun servisleri" kategorisinde açtım. Geçen hafta FIFA22 almak için FIFA21 alıp iade etmiştim. Steam, iade olarak 419,99 TL yolladığını söyledi. Bugün iade hesabıma 409,95 TL olarak tanımlandı. 10,04 TL eksik. Yarın mesai saatleri içinde bankayı arayacağım fakat banka kaynaklı mıdır cidden? Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Hocam oyunu alırken dolar kuru kaç TL idi?

Geçenlerde Detroit: Become Human indirime girdiğinde 71 lirayken almıştım. Ayni gün iade ettim, 10 gün sonra ücret tarafıma 70 lira olarak yansıdı. Böyle bir şey yaşamıştım. Ziraat kart kullanıyorum.

Kur tabanlı çekebiliyor bazı bankalar. Hatta ben bunu ödeme yaptığımda fark etmiştim. Provizyondan çıkana kadar benden çıkan para artmıştı. İade esnasında da kur değiştiyse, o fark oluşmuş olabilir. Size bankanız USD borcu göstermese de kendisi kur ile ödeme yapıp alabiliyor olabilir.

Kur tabanlı çekebiliyor bazı bankalar. Hatta ben bunu ödeme yaptığımda fark etmiştim. Provizyondan çıkana kadar benden çıkan para artmıştı. İade esnasında da kur değiştiyse, o fark oluşmuş olabilir. Size bankanız USD borcu göstermese de kendisi kur ile ödeme yapıp alabiliyor olabilir.
Hocam kur tabanlı çekse bana daha fazla para iade etmesi gerekmez mi? TL değer kaybetti. Benim aldığım zaman ile şimdiki TL aynı değil.
10 liralık kısmı Steam cüzdanınızdan almış olabilir misiniz?
Hayır Steam Cüzdan kullanmıyorum.
Twitter'dan destekle konuştum. Gelen mesaj şu:

"Yurt dışı iade ve alacak yönlü kayıtlar işlemin takasının geldiği gün bankamız en düşük döviz alış kuru üzerinden TL'ye çevrilerek ilgili kartlara yansıtılmaktadır. Paylaşımınız ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilmeniz için 7 gün 24 saat hizmet alabileceğiniz 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi'mizi aramanızı rica ederiz."

Benim anlamadığım şey dolar yükselmişken nasıl daha az para geliyor bana?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı