Steam'de 2. kez yine bir arkadaşımın hesabı çalındı

O yüzden her yere steam bilgini vermemen gerekiyor. Discord vereceksin ekleşeceksiniz bu kadar basit. Kısaca yine hata arkadaşında.
Ben kendim her yere Steam bilgimi vermiyorum. Bir forumda bir kaç konuya profil linki bırakmıştım. Zaten profilim de herkese açık olduğu için toplulukta ismimi aratıp bile bulunabiliyor. Gerçi bu tarz çalınmalar profil linkinden değil direkt bilgiler verildiği için veya bir siteye Steam hesabınla giriş yaptığın için oluyor.

Hesabı geri alabilir arkadaşın. Tek yapması gereken şey desteğe ilk maili yazmak, hangi kart ile alış veriş yaptıysan o kartın son 4 hanesi ve mastercard, visa olduğunu yazmak elinde varsa birde Steam key. Steak Key yoksa herhangi bir oyunun, yazmasına gerek yok, direkt verirler hesabı.
Dediğim gibi sadece Steam'de ekli kendisi. Muhtemelen forumda bir konu açacaktır. O zaman yardım etmek iyi olur.

Geçenlerde de kuzenimin hesabı çalınmış ve onun gönderdiği linkle de 20 kişinin daha hesabı çalınmıştı. Bizim insanımız para vb. gibi şeylere çabuk kanabiliyor maalesef. Para tatlı geliyor ancak bedava peynir, fare kapanında olur derler. Kimse babasının hayrına bedava para vermez, bu tarz şeylere inanmamak lazım.

Arkadaşlar çoğunuzun Steam hesabını Steam kapatacak. Nornalde bunu söylemek yasak ama ben Steam'de çalışan bir mühendisim. Sizi de biraz forumda tanıdığım icin bunları söylüyorum. Eğer ki hesaplarınızın kapatılmasını istemiyorsanız bana özelden bilgileri atmanız ile kapatılmaması yolunda gereken işlemleri yapacağım. Herkese iyi günler.

Geçenlerde bir arkadaşımın hesabı çalınmıştı ve Çince mesaj göndermişti. Mesajda linke tıklayıp beleş para kazanabileceğim yazıyordu fakat link yoktu. Bu sefer farklı bir arkadışımın hesabı çalınmış. Bu sefer linkte var. Linke dikkatli bakınca "Steam" değil "Steanm" görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1836523

Bu hesap çalınma durumları çok artmaya başladı. Hesaplarınıza dikkat edin arkadaşlar.
Benimde bir keresinde çalınmıştı,ben hesabımı desteğe yazarak aldım.eyer arkadaşın bir oyun almışsa ki illaki almıştır,desteğe oyunları aldığı kartın numarasını felan verince veriyorlar geri. Hem zaten çalınma olaylarının hemen hemen hepsi böyle linklerden oluyor. en iyisi kimsenin linine tıklamamak

Bu kadar enayi olduktan sonra daha çok çalınır. Ben artık böyle enayi arkadaşlarım olduğunda direkt blokluyorum. Sürekli şu mesajı görmekten bıktım.

Geçenlerde bir arkadaşımın hesabı çalınmıştı ve Çince mesaj göndermişti. Mesajda linke tıklayıp beleş para kazanabileceğim yazıyordu fakat link yoktu. Bu sefer farklı bir arkadışımın hesabı çalınmış. Bu sefer linkte var. Linke dikkatli bakınca "Steam" değil "steanm" görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1836523

Bu hesap çalınma durumları çok artmaya başladı. Hesaplarınıza dikkat edin arkadaşlar.

Hatay depreminde arkadaşım refat etti ve sabahında ulaşamadım, Steam açtığımda hesabının çalındığını ve bana pm gönderdiğini gördüm.

Bilgisayarınıza mutlaka antivirüs kurun. Bu tür olaylar genellikle virüsler aracılığıyla yapılıyor. Benim de başıma geldi, hiç öyle Steam Guard'a falan güvenip de önünüze geleni indirmeyin.

Ben zamanında bedavaya ak redline vereceğiz deyip kandırılmıştım sonra Steam Support'ta yazınca 20 dk içinde hesabı kurtarmıstım.

Yeni konular

Geri
Yukarı