Çözüldü Steam'de arkadaş eklemek için ne kadar para yatırılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yanlış bilgi
Bir ara öyle bir muhabbeti duymuştum bu yüzden az önce baktım

Steam mağazamın para birimi amerikan doları değil ise ne olacak?​

Steam mağazanızın para birimi amerikan doları değilse, işlem günlük döviz kur oranları kullanılarak otomatik olarak amerikan dolarına çevrilir ve takip edilir. Toplam miktarı 5 amerikan dolarına eşdeğer ya da daha fazla Steam satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde kısıtlı Steam özelliklerine erişim hakkı kazanacaksınız.

2.1 diye sabit biliyorum hadi 2.5 olsun fakat sabit o kura.

2.1 diye sabit biliyorum hadi 2.5 olsun fakat sabit o kura.
Ya sabit kur diye bir şey yok diyorum. Eminim ki söylüyorum hala neyin ısrarı bu? O günün kuru ile kaç dolar harcama yaptıysan o işlenir. Örneğin ben dolar 4 TL iken 8 TL'lik bir oyun aldıysam Steam veritabanına 2 dolarlık alışveriş işlenir. 2020 yılında geri kalan 3 dolarlık harcama da 2020 yılının dolar kuru olan 7.5 TL üzerinden 7.5x3=22.5 TL harcama yapmam gerekir. Daha önce alışveriş yapılmadıysa da 2020 yılının dolar kuru üstünden yaklaşık 37-38 TL gibi bir mebla harcanması gerekir. İnsanların yanıldığı nokta Steam'in Türkiyedeki fiyat politikaları. Ama Steam'in sabit kur diye bir uygulaması bulunmuyor.

Sabit kur saçmalığını kim attıysa ortaya hala insanlar Steam'de sabit kur var zannediyor. Kendi oyunlarında bile oyun içi alımlarda sabit kur yok. Yıllarca DotA 2 oynadım. Oyuna gelen battlepass fiyatı dolar bazında artmamasına rağmen, TL bazında sürekli arttı. Bazı oyun yapımcıları Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapıyor diye insanlar sabit kur olayı var zannediyor. Bir baksalar 60 dolarlık oyunların fiyatlarına hepsi birbirinden farklı. 400 küsüre de satılıyor, 200 küsüre de.

Geri
Yukarı