Steam'de art arda iade talebinde bulunmak

Olur, bu bandan önceki uyarı mesajı üst üste 5-6 oyun daha iade ederseniz iade hakkınız elinizden alınıyor.
Hesabı yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum toplamda en fazla 6 tane iade yaptım bu son 3 iadeyi üst üste yaptım. Bundan sonra 1-2 yıl içinde 3-4 tane daha iade yapıp yapmayacağımın garantisi olmaz fakat üst üste iade daha yapmam.
Hocam ben de çok iade yaptım, hatta çok iade yaptınız e-mail'inden sonra 2-3 tane daha iade yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Ama daha fazla yapılır mı bilemiyorum.
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim 😊

Hocam bu tarz konularda biraz mantıklı düşünürseniz bu işlemleri yapan arka planda bir algoritmanın olduğunu anlarsınız.

Algoritma dışında 2. bir kişi bunu kontrol ettiğini kanıtlayamam ama yemin edebilirim :D çünkü çok fazla Steam'i dolandırabileceğimiz program, oyun var kart sistemi cabası bu konuda.

Çok fazla iade gerçekleştirirseniz hesabı 1 ay civarı iadeye kapatıyorlar. Bir oyun almadan önce beğeneceğinizden emin olun.

Burada mesele çok iade etmekten ziyade "kısa zamanda çok iade etmek", yani 50 oyunu 1 yıl içinde iade etmek normal karşılanabilirken 5 oyunu bir gün içinde iade etmek sorun çıkartabilir. Sayıları kafadan atıyorum ama bence herkesin günde 2 iade hakkı var, siz bir günde 3 iade ederseniz sizin iadeleriniz 3 gün boyunca izliyorlar ve bu süreçte yine çok iade ederseniz cezalandırılıyorsunuz, yok 3 gün boyunca iade etmezseniz sayaç sıfırlanıyor ve normale dönüyorsunuz.

Çok fazla iade gerçekleştirirseniz hesabı 1 ay civarı iadeye kapatıyorlar. Bir oyun almadan önce beğeneceğinizden emin olun.

Ben ömür boyu kapatırlar sanıyordum.
Burada mesele çok iade etmekten ziyade "kısa zamanda çok iade etmek", yani 50 oyunu 1 yıl içinde iade etmek normal karşılanabilirken 5 oyunu bir gün içinde iade etmek sorun çıkartabilir. Sayıları kafadan atıyorum ama bence herkesin günde 2 iade hakkı var, siz bir günde 3 iade ederseniz sizin iadeleriniz 3 gün boyunca izliyorlar ve bu süreçte yine çok iade ederseniz cezalandırılıyorsunuz, yok 3 gün boyunca iade etmezseniz sayaç sıfırlanıyor ve normale dönüyorsunuz.
Anladım. Yani bir süre oyun iade etmezsem(2 hafta-1 ay arası) algoritma eskisine dönecek.

Birçok oyunu iade ettim ve sonunda böyle bir e-posta aldım, iki adet oyunumu iade edemedim. Çözümünü bilen var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20230716_231428.jpg
    IMG_20230716_231428.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 20
Birçok oyunu iade ettim ve sonunda böyle bir e-posta aldım, iki adet oyunumu iade edemedim. Çözümünü bilen var mıdır?
Evet çözümü var. İade edeceğiniz oyunu almamanız. Çoğu insan oyun kartlarını düşürüp iade ettiği için sınırlama getirildi. Almayı düşündüğün oyunun zaten internette yüzlerce incelemesi ve oynanışı var. Bunlara baktıktan sonra alabilirsin. Tekrar fazla oyun iade etmen halinde bu özellik hesabın için tamamen kapanıyor haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı