Steam'de destek hileye göz yumdu!

VAC banlar ile botlar ilgileniyor ondan dolayı videoyu açıp da incelemez.

Yoo VAC banı Overwatch'lar inceler yani sen incelersin ben incelerim. Yanlış değilsem 140 rekabetçi galibiyetinin ardından yetki ve dosya gönderiliyor. Eskiden bende bakardım Overwatch 3 yıl ara verdiğim için rank vs her şey silindi Overwatch'da vermiyor. Ancak botlar değil oyunculara maçın belli roundları gönderilir random olarak 10-15 kişinin verdiği karara göre (sanırım VAC için kendileri de ilave inceliyor olabilirler) VAC ban ya da ban verilir. Çünkü hile ya da troll vs sonuçları etkiliyor tabii.

Yani hocam Steam bu. En kral oyuncu bile sizin yaptığınız şeyi yapsa yinede aynı mesajı yollayıp geçicekler. Detaylı olarak uğraşmıyorlar ne yazıkki. Steam kalabalık bi platform. Basit bi düzen.

Adamın profil yorumlarında birisi hile olduğunu yazmış hem de 2 ay önce ve hala hile ile oynamaya devam ediyor. Nasıl olurda ban yemiyor 2 ay boyunca anlamıyorum. Oyunu bu kadar rezil duruma en büyük CS:GO düşmanı bile getirmezdi.

Bir kişi yorum yazdı diye hile kesinleşti. Teşhis doğru yani.

@SosyalGerçeklik

Kimse size kanıt sunun demiyor. Kullanıcıyı raporladığınız zaman Overwatch sistemine düşüp incelemeye alınacak. VAC sistemi ise zaten raporlara göre hareket etmiyor.

Durum böyle olunca da istediğiniz kadar Steam destek ekibine yardım bölümünden şikayette bulunabilirsiniz. Bu yüzden işlem yapılamayacağını zaten söylemişler.

Anlayacağınız sistem kullanıcıların keyfine göre işlemiyor. Sizin isteğinize göre hareket etmemeleri hilelere göz yumdukları anlamına gelmiyor.

Bende onu diyorum milyar dolarlık bir oyunun sahibi ve yöneticileri mutlaka bizden daha çok uğraşıyor ve düşünüyorlardır. Normal yaşamda da öyle kanun var sistem var. Prosidüre göre inceleme yapılır ve karar verilir çok abartılıyor bazı şeyler.
Kliplerde belli zaten hile olduğu. Bugün hile açtıysa 2 ay önceden de açmıştır.

Şunu söyleyeyim aynı mantık ile disturbed diye bir hile var GTA Online girip onunla sevmediğin birisine ban attırabilirsin. Misal senin nick name ve idni klonlar ve serverda hile kullanarak video çekebilirler. O zaman senin mantığınla bakarsak hile programını değil ismi yazanı banlarlar.
Çoğu durumda mahkemede bile camera kayıtları delil olarak sayılmaz. Bence Overwatch en mantıklısı. Zaten bu videoyu izlemezler. Bunun gibi binlerce video geliyordur adamlara tek tek ilgilenemezler. GAME+, konami, Rockstar, Riot Games, Cyberpunk vs yıllardır birçok oyun vb firmalara mailler attım hepsi de kibarca mail attılar geri. Başka da bir şey yapmadılar teşekkür etmekten başka. hiçbir firma video report ile uğraşamaz o kadar çok dosya gelir ki gücü yetmez.

Son düzenleme:
Yoo VAC banı Overwatch'lar inceler yani sen incelersin ben incelerim. Yanlış değilsem 140 rekabetçi galibiyetinin ardından yetki ve dosya gönderiliyor. Eskiden bende bakardım Overwatch 3 yıl ara verdiğim için rank vs her şey silindi Overwatch'da vermiyor. Ancak botlar değil oyunculara maçın belli roundları gönderilir random olarak 10-15 kişinin verdiği karara göre (sanırım VAC için kendileri de ilave inceliyor olabilirler) VAC ban ya da ban verilir. Çünkü hile ya da troll vs sonuçları etkiliyor tabii.
Overwatch sadece eleme kısmı asıl ban olayları en son yapılıyor onu da botlar yapıyor.

Çok saçma bir kural maalesef. 1 hafta önce rekabetçi maçıma hile geldi. Hileciyi oyun sonu lobiye davet ettim kendi ağzıyla da itiraf etti, çok belli ederek oynadı. 1 hafta oldu hala ban yemedi. Yemeyecek de.

Steam destekte açtığın bileti okuyan, kontrol eden sıradan maaşlı çalışan bir eleman. İşi belli görevi belli yetkisi belli. Direk Gabe okuyup cevaplasa bile muhtemelen aynı cevabı verirdi.
Oyuncunun hile kullanan oyuncuyu doğrudan desteğe şikayet etme olayı milli oyunumuz sayılabilecek Knight Online'da var. Zaten bizden başka millet yoktur bununla uğraşacak.:)

Misal GTA da hileleri video report yapamazsın. İyi ki de yapamazsın çünkü bazı hile programlarını kullanan kişiler istediği GTA ID ve ismini kendileri oluşturabiliyor. Yani sen videoya alsan bile o kişinin gerçek ismini ID numarasını bilemezsin ve sırf bu yüzden masum insanlar ban yiyebilir.
Steam destekte prosidür gereği oyunun güvenlik yazılımı hile programını yakalamadığı için bir şey yapamıyor. Raporla geç demek en doğrusu çünkü raporlar doğrultusunda overwatcha gönderilir orada inceleme yapılarak ban kararı gerekiyor ise verilir.
Steam kişinin rozetlerine bakıpda kararını ona göre vermez. Benim birçok arkadaşım 90-150 Level arası ve hesaplarında kocaman VAC ban yazısı duruyor.

Kimse siz hile olduğunu düşünüyorsunuz diye ban yemeyi hak etmiyor. Adamların sistemi var rapor atarsın inceleme yapılır.
Gta da videolu kanıtlı atarsan destege banlıyorlar bizzat banlattım bir hileyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı