Steam'de destek hileye göz yumdu!

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir kişi ben Twitch yayınındayken muhafız görevleri yapıyorken karşı takımda spinbot açtı karşı takımda hile oldugundan emindim fakat fulleyince net emin olmuş oldum ve bu kişinin hesabı gerçekten doluydu rozetleri çok degerliydi bende bu durumu kendime yediremeyip Steam desteke bildirdim ve sonuç;

spin.jpg

Adeta hileye göz yumup reportla geç dediler Steam'e attıgım kanıtları burayada atmak istiyorum;
Ayrıca hile açan kişinin profili: Steam Community :: Cumba

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısınız fakat sistem böyle inşa edilmiş. Raporluyorsunuz, öyle inceleniyor. Destek ekibi manuel işlem yapamıyor, yapacak bir şey yok. Başka oyunlarda da böyle. Zaten rapor sayısının artmasına bağlı olarak elbet bir gün ban yiyecektir bu eleman.

@SosyalGerçeklik

Kimse size kanıt sunun demiyor. Kullanıcıyı raporladığınız zaman Overwatch sistemine düşüp incelemeye alınacak. VAC sistemi ise zaten raporlara göre hareket etmiyor.

Durum böyle olunca da istediğiniz kadar Steam Destek ekibine yardım bölümünden şikayette bulunabilirsiniz. Bu yüzden işlem yapılamayacağını zaten söylemişler.

Anlayacağınız sistem kullanıcıların keyfine göre işlemiyor. Sizin isteğinize göre hareket etmemeleri hilelere göz yumdukları anlamına gelmiyor.

Misal GTA da hileleri video report yapamazsın. İyi ki de yapamazsın çünkü bazı hile programlarını kullanan kişiler istediği GTA ID ve ismini kendileri oluşturabiliyor. Yani sen videoya alsan bile o kişinin gerçek ismini ID numarasını bilemezsin ve sırf bu yüzden masum insanlar ban yiyebilir.
Steam destekte prosidür gereği oyunun güvenlik yazılımı hile programını yakalamadığı için bir şey yapamıyor. Raporla geç demek en doğrusu çünkü raporlar doğrultusunda overwatcha gönderilir orada inceleme yapılarak ban kararı gerekiyor ise verilir.
Steam kişinin rozetlerine bakıpda kararını ona göre vermez. Benim birçok arkadaşım 90-150 Level arası ve hesaplarında kocaman VAC ban yazısı duruyor.

Kimse siz hile olduğunu düşünüyorsunuz diye ban yemeyi hak etmiyor. Adamların sistemi var rapor atarsın inceleme yapılır.

Adamın profil yorumlarında birisi hile olduğunu yazmış hem de 2 ay önce ve hala hile ile oynamaya devam ediyor. Nasıl olurda ban yemiyor 2 ay boyunca anlamıyorum. Oyunu bu kadar rezil duruma en büyük CS:GO düşmanı bile getirmezdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı