Oyun Steam'de Far Cry 5 60,75 TL

Seriye oynamayana da iyi değil hocam bu. 2012'de nasıl bir formül tutturdularsa hâla farklı farklı firmalar ekmeğini yiyor. En basit örneği geçen sene çıkan Dying Light 2. Hele Far Cry 5 seride bu formülü çok kötü kullanıyor. Far Cry 3 ve 4'te en azından ana görev vardı. Burada 10-12 tane ana görev var ve bunları açmak için yan görev şart. Ha yine 60TL'ye 2 tane oyun+ bunların tüm DLC'leri fena değil. Şahsen Far Cry 5'in Mars DLC'sini sevmesem de Vietnam DLC'si hiç fena değildi. Zombi DLC'si challenge mantığında işliyor diye biliyorum o yüzden ona hiç bulaşmamıştım.

Beklenti meselesi. Gidip de kafam rahat takılayım dersen Metro hem oynanış hem de atmosfer anlamında seni sarmaz. Far Cry 5'te o yeşillik içeren alanlarda rahat rahat gezip bolca mermi harcamak var ya da Metro'da çok daha kaliteli fakat rahat rahat takılamayacağın bir oyun oynamak var.

Bence Dying Light 2 kopyala yapıştır için kötü bir örnek. 1. ve 2. oyun arasında dağlar kadar fark var. Adamlar çığır açmış bence. Hikaye konusunda çok başarılı bir oyun olmasa da karakterleri ve sürükleyiciliği güzeldi. 60 saat gömdüm arkadaşım olsa 1 kez daha bitirirdim.

Bence Dying Light 2 kopyala yapıştır için kötü bir örnek. 1. ve 2. oyun arasında dağlar kadar fark var. Adamlar çığır açmış bence. Hikaye konusunda çok başarılı bir oyun olmasa da karakterleri ve sürükleyiciliği güzeldi. 60 saat gömdüm arkadaşım olsa 1 kez daha bitirirdim.
Ben kopyala yapıştır oyun yapma formülünden bahsetmedim hocam. Ben Far Cry serisinin kullandığı açık dünya formülünden bahsettim. Yanlış anlaşılmışım o konuda.

Hiç birini oynamadım. Sadece FC6'yı hafta sonu denemesinde oynadım. Berbat bir oyun. Umarım diğer Oyunlar'da öyle değildir.

Metro 2033 ve Last Light var Sadece Exodus yok. Bundle 48 TL'ye düşüyor.

Far cry 6'yı beğenmediysen bence çok bulaşma. Seri hep kendine bir şeyler katarak aynı oyunu çıkarıyorlar. Parana yazık olur.

Mesela Lol'ü örnek alalım belki biliyorsundur. Adamların eski haliyle yeni halini düşün. Her büyük değişiklikte yeni oyun yayınlasalar şuan da league of legends 5 falan vardı. Far cry büyük değişiklik yapmadan maks 3-5 silah ekleyip karakterleri değiştirip aynı seneryonun benzerini yapıyor.

Ben kopyala yapıştır oyun yapma formülünden bahsetmedim hocam. Ben Far Cry serisinin kullandığı açık dünya formülünden bahsettim. Yanlış anlaşılmışım o konuda.

Sorry ben yanlış anlamışımdır :D

Yakın zamanda bu tür arazili item craft etmeli oyun oynandıysa alınmaz.
Mesela RDR1'den Far Cry 3 oynamam sebebiyle sıkılmıştım.

Parana değmez. Hepsi aynı oyun zaten.

Yani şu yorumu yapmak için yapıyorsun hepsi aynı zaten oynanış olabilir hikayeler farklı ve indirim döneminde tüm oyunları alınıp oynanabilir sıkıcıda değil savaş oyunlarını sevenler için tadımlık olmuş arada giriyorum haftalık görevleri yapıyorum çıkıyorum farc Cry 6 da. Am diğer türlü 150 TL'den fazla verilmez onu da demek isterim gerçi zam geldi artık 150 TL eskiden çok fazla derdik anime +18 oyunlar 100 TL olmuş.

Sırayla Far Cry 3, 4, 5 ve 6'yı oynamış birisi olarak söylüyorum (6 daha bitmedi %15 ilerlemem var) oynanış olarak en keyiflisi FC6 > FC4 > FC3 > FC5 diyebilirim. Çoğu kişi FC3 en iyisi diyor. Hikaye olarak olabilir ama oynanış olarak 2009 yapımı olduğunu hissettiriyor. Niye bunları yazıyorum FC5 almayın bence. Etail, Voidu vs indirim kovalayın ben geçtiğimiz kasım ayları civarı FC6'yi 100TL'ye almıştım Gold Edition sizde onu aldın FC5 yerine. FC3, 4, 5 kötü adamlarını da oynadım DLC olarak gayet güzeller çok hoşuma gitti loop mekaniği. FC5 hikaye olarak güzel bu arada ama hikayeyi anlatma kısmı çok zayıf geldi.

Yanında 11 senelik FC3 verdiği için alınır diyenler var. Technopat ahalisi ekonomiden gördükleri her ucuz oyuna "bu fiyata oyun kalmadı alınır" diyerek savunmaya başladılar.
Bu fiyata metro serisi var GTA IV var. Bu çöp Ubisoft oyununa para vermektense gidip bu iki oyun alınanabilir. Detroit alınabilir.
En kötüsünden 2 aylık Game Pass alınıp bu çöpten daha kaliteli oyunlar oynanabilir.
Şu Ubisoft'u savunmayın artık, batacaklarını anladılar oyunlarını değiştirme kararı aldılar bizim milletde kör cahil hala bunların oyunlarını savunuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı