Oyun Steam'de Far Cry 5 60,75 TL

Her Far Cry altında aynı yorumların dönmesi gereksiz geliyor bana, oyunun diğer serilerle hep birer kopya olduğuna katılıyorum, fakat seriyi hiç oynamamış ve bilmeyen biri için 60 liraya gayet eğlenceli ve keyifli oyun. Eğer Far Cry hiç oynamamış iseniz zaten hikaye anlamında hepsi farklı konular içerdiğinden direk 5 inci oyunla deneyim edebilirsiniz.

Bayıyor artık ya. Ben Far Cry 5'i 20 saat falan oynadım ama zorla oynadım yani cidden. En son yarıda falan bıraktım zaten yapay zeka kötü açık dünyada yapılabilecek pek bir şey yok. En azından 3. oyunda hikaye güzeldi karakter falan konuşabiliyordu bunda o da yok.

Yani ben sadece 5'i denedim. Oynanıştan hiç keyif almadım çok kas katı geldi. Çok rahat kontrol edemedim karakteri, açık dünyası ve hikayesi de malum direk kapattım.

Far Cry Primal'i oynadım mesela o bana çok keyif vermiştim. Çok uzun tutulup oyunun keyifini kaçırmışlar ama diğer Far Cry'lara göre bayıldım diyebilirim.

Sizce Metro Exodus mu? Far Cry 5+3 mü?

Metro bundle tokatlar.

Yani ben sadece 5'i denedim. Oynanıştan hiç keyif almadım çok kas katı geldi. Çok rahat kontrol edemedim karakteri açık dünyası ve hikayesi de malum direk kapattım.

Far Cry Primal'i oynadım mesela o bana çok keyif vermiştim. Çok uzun tutulup oyunun keyifini kaçırmışlar ama diğer Far Cry'lara göre bayıldım diyebilirim.

Metro bundle tokatlar.

Kesinlikle katılıyorum özellikle düşmanın yakınına girince eskiden bıçakla falan kesip biçiyordu düşmanı şimdi yumruk tokat falan atıyor. Ama en ayar olduğum kısım karakterin konuşmaması aşırı derecede bayıcı geliyor bana oyunun içine giremiyorum resmen. Primal güzeldi bir türlü bitirmek nasip olmadı bana ama bir ara bitirmek istiyorum.

Her Far Cry altında aynı yorumların dönmesi gereksiz geliyor bana, oyunun diğer serilerle hep birer kopya olduğuna katılıyorum, fakat seriyi hiç oynamamış ve bilmeyen biri için 60 liraya gayet eğlenceli ve keyifli oyun. Eğer Far Cry hiç oynamamış iseniz zaten hikaye anlamında hepsi farklı konular içerdiğinden direk 5 inci oyunla deneyim edebilirsiniz.
Seriye oynamayana da iyi değil hocam bu. 2012'de nasıl bir formül tutturdularsa hâla farklı farklı firmalar ekmeğini yiyor. En basit örneği geçen sene çıkan Dying Light 2. Hele Far Cry 5 seride bu formülü çok kötü kullanıyor. Far Cry 3 ve 4'de en azından ana görev vardı. Burada 10-12 tane ana görev var ve bunları açmak için yan görev şart. Ha yine 60TL'ye 2 tane oyun+ bunların tüm DLC'leri fena değil. Şahsen Far Cry 5'in Mars DLC'sini sevmesem de Vietnam DLC'si hiç fena değildi. Zombi DLC'si challenge mantığında işliyor diye biliyorum o yüzden ona hiç bulaşmamıştım.

Sizce Metro Exodus mu? Far Cry 5+3 mü?
Beklenti meselesi. Gidipte kafam rahat takılayım dersen Metro hem oynanış hem de atmosfer anlamında seni sarmaz. Far Cry 5'de o yeşillik içeren alanlarda rahat rahat gezip bolca mermi harcamak var ya da Metro'da çok daha kaliteli fakat rahat rahat takılamayacağın bir oyun oynamak var.

Kesinlikle katılıyorum özellikle düşmanın yakınına girince eskiden bıçakla falan kesip biçiyordu düşmanı şimdi yumruk tokat falan atıyor. Ama en ayar olduğum kısım karakterin konuşmaması aşırı derecede bayıcı geliyor bana oyunun içine giremiyorum resmen. Primal güzeldi bir türlü bitirmek nasip olmadı bana ama bir ara bitirmek istiyorum.

Primal'i bende bitiremedim :D ama oynarken çok keyif aldım. Bu tarzda kaliteli bir oyun daha olsa oynamak isterdim.

Geri
Yukarı