Steam'de nasıl kart toplanır?

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Her oyunda kartlar oluyor. Bu kartların hepsini nasıl tamamlayabilirim? Örneğin bir oyunda 300 saatim var ama 10 kartından sadece 5 tanesi bende mevcut. Hepsini toplayabilmek için para mı yatırmam gerekiyor yoksa oynayarak hepsi kazanılabiliyor mu?

Oyunu oynayarak kartların hepsini düşüremezsin. Pazara girip satın almalısın.

Not: Elindeki kartları satabilirsin. Tüm kartlar toplandığında ise rozet yapabilirsin. Rozet yapmak steam seviyenin artmasına katkıda bulunur ayrıca oyuna özel çıkartmalar, profil duvar kağıtları da kazanırsın.

Her oyunda kartlar oluyor. Bu kartların hepsini nasıl tamamlayabilirim? Örneğin bir oyunda 300 saatim var ama 10 kartından sadece 5 tanesi bende mevcut. Hepsini toplayabilmek için para mı yatırmam gerekiyor yoksa oynayarak hepsi kazanılabiliyor mu?
Sende olmayan kartları topluluk pazarından alman gerekiyor. Her oyun için toplam kart sayısının yarısı kadar düşürme hakkı veriyor Steam. Ayrıca oyunda 2 saati geçtikten sonra her yarım saatte bir kart düşüyor, kart düşürme hakkın kalmadığı zaman saatlerce oynaman bir şeyi değiştirmez.

Toplam koleksiyon kartı sayısının sadece yarısı size verilir. Kalanları ya takasla ya da satın alımla edinebilirsiniz.

Her oyundan belirli sayıda kart düşürebiliyorsun ama Valve oyunlarında, mesela Team Fortress 2 de oyun içinden harcama yaparsan yaptığın harcamaya bağlı olarak kart düşürme hakkı kazanabiliyorsun. Team Fortress 2 de harcama yapmazsanız kart düşüremiyorsunuz fakat ben 6 tane düşürmüşüm. CS:GO'da da aynı şey geçerli. Kartları düşüremediğiniz için topluluk pazarından eksik kalanları satın alıp rozet olarak işlemeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı