Steam'de oyun yayınlamak için şirket açmak zorunda mıyız?

monmon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Steam aracılığıyla bir oyun yayınlamak istiyorum. Oyun yayınlama ücreti olan 100 $ bilgim var. Fakat aklıma takılan bir sorun var. Ben oyunu yayınlamadan önce bir şirket açmak zorunda mıyım? Ya da bir bildirir yapmalı mıyım devlete. Vergi durumu nedir? Steam %30 alıyor peki Türkiye bu konuda ne istiyor bilenler yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Steam aracılığıyla bir oyun yayınlamak istiyorum. Oyun yayınlama ücreti olan 100 $ bilgim var. Fakat aklıma takılan bir sorun var. Ben oyunu yayınlamadan önce bir şirket açmak zorunda mıyım? Ya da bir bildirir yapmalı mıyım devlete. Vergi durumu nedir? Steam %30 alıyor peki Türkiye bu konuda ne istiyor bilenler yazarsa sevinirim. Teşekkürler.
Türkiye'de kazandığınız paranın yüzde 18 civarını vergiye ödersiniz hocam onun için de mali müşavir ile konuşup adınıza limited şirket veya şahsi şirket açıyor. Hey ay bağkur parası falan da veriyorsunuz yalnız.

Türkiye'de kazandığınız paranın yüzde 18 civarını vergiye ödersiniz hocam onun için de Mali müşavir ile konuşup adınıza limited şirket veya şahsi şirket açıyor. Hey ay bağkur parası falan da veriyorsunuz yalnız.

Peki bu olay yayınlamadan önce mi yapmalıyım yayınlayıp şahsıma bir kazanç sağlandıktan sonra mı? Türkiyede derken Türkiyeden alınan oyunun kazancı mi yoksa yurtdışından alınan oyun ücreti dahil mi olur

Peki bu olay yayınlamadan önce mi yapmalıyım yayınlayıp şahsıma bir kazanç sağlandıktan sonra mı? Türkiyede derken Türkiyeden alınan oyunun kazancı mi yoksa yurtdışından alınan oyun ücreti dahil mi olur
Cebinize giren bütün paranın vergisi olur.

Peki bu olay yayınlamadan önce mi yapmalıyım yayınlayıp şahsıma bir kazanç sağlandıktan sonra mı? Türkiye'de derken Türkiye'den alınan oyunun kazancı mi yoksa yurt dışından alınan oyun ücreti dahil mi olur?

Parayı çekmeye başladığınızda vergisiyle çekmeniz gerek dolayısıyla ne zaman çekmeye başlarsanız bundan 1 ay öncesi açarsanız daha mantıklı olur. Aksi takdirde kazanç sağlamadan hemen şirket açarsanız zarara girersiniz.

Geri
Yukarı