Steam'de "oyunu başlat" tuşuna basınca oyun başlamıyor

Önce proton-ge'yi seçip indirmen lazım uygulama üzerinden. Ardından Steam'i kapatıp açıp oyunlar için o proton sürümünü seçmen gerek.

İndiriyor şu an son sürümü.

Native sürü müdür O, çalışması normal. Ekran kartı sürücün aktif olmayabilir. Ayarlardan mı ne ayarlıyorduk şu ekran kartını kullan diye, sağ üst köşedeki seçeneklerde de olabilir hatırlamıyorum ama ekran kartını aktif et önce. Öyle proton oyunları da çalışacaktır.

Deniyorum hocam hemen.

Önce proton-ge'yi seçip indirmen lazım uygulama üzerinden. Ardından Steam'i kapatıp açıp oyunlar için o proton sürümünü seçmen gerek.

Aynen ediğiniz gibi yaptım yine başlatılıyor deyip başlatmadı FS22'yi.

Aynen ediğiniz gibi yaptım yine başlatılıyor deyip başlatmadı FS22'yi.

Native sürü müdür O, çalışması normal. Ekran kartı sürücün aktif olmayabilir. Ayarlardan mı ne ayarlıyorduk şu ekran kartını kullan diye, sağ üst köşedeki seçeneklerde de olabilir hatırlamıyorum ama ekran kartını aktif et önce. Öyle proton oyunları da çalışacaktır.

Hocam adanmış ekran kartı ile başlat dediğimde de açmadı.

Harici ekran kartın aktif olmadığı için başlatmıyor olabilir, sağ üst köşedeki seçeneklere tıklayınca genel bir menü açılıyor orada ekran kartları arasında geçiş yapabiliyorsun öyle dene oturumu kapatman veya bilgisayarı yeniden başlatman gerekebilir. Bu arada harici ekran kartın nedir? NVIDIA? AMD?

Harici ekran kartın aktif olmadığı için başlatmıyor olabilir, sağ üst köşedeki seçeneklere tıklayınca genel bir menü açılıyor orada ekran kartları arasında geçiş yapabiliyorsun öyle dene oturumu kapatman veya bilgisayarı yeniden başlatman gerekebilir. Bu arada harici ekran kartın nedir? NVIDIA? AMD?

AMD RX 5500 XT hocam.

AMD RX 5500 XT hocam.Neredeyken sağ köşeye tıklamam gerekiyor anlayamadım.

Sağ üst köşede ses, internet gibi simgeler var oraya tıkladığından genel bir menü açılması lazım. Orada aynı zamanda istediğin ekran kartını seçebileceğin seçenek de vardı. Oradan ayarlaman lazım ekran kartını.

O seçenek bende yok hocam Wi-Fi bağlantısı Bluetooth bağlantısı güç kipi gece ışığı ve koyu biçem var.

Güç kipi içerisinde varsa vardır, yoksa bence Ubuntu'yu bırak Linux Mint geç ben de çok sorun yaşamıştım Ubuntu'da.

Hocam ETS 2 de ekran kartım fan açıyor gayet her şey net sadece diğer oyunlar açılmıyor.

Hocam ETS 2 de ekran kartım fan açıyor gayet her şey net sadece diğer oyunlar açılmıyor.

Steam'i kapat. Uygulamalar menüsünden sağ tıklayıp GPU ile çalıştırla çalıştırmayı dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı